Opel Insignia LPG

Opel Insignia montaż instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Opel Insignia Instalacja LPG

Opel Insignia LPG. Opel Insignia rocznik 2013, pojemność 2.0, 250KM – jest to kolejny model marki Opel, który otrzymał montaż instalacji lpg w naszym zakładzie. Jeśli jesteś właścicielem takiego pojazdu i chciałbyś go przerobić na napęd gaz LPG, na pewno interesuje Cię koszt instalacji gazowej. Najistotniejszym elementem jest fakt, że montaż instalacji lpg musi być traktowany jako inwestycja, która szybko się zwróci ze względu na niskie ceny lpg.

Opel Insignia LPG Spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

Spalanie benzyny w tym modelu waha się w granicach 10-13l/100km. Zamontowana instalacja gazowa wykazuje spalanie lpg na poziomie 10 litrów lpg i 1,2 litra benzyny nie przekraczając prędkości 120km/h. Przy większym przyspieszeniu, jednakże nie przekraczającym 140km/h, użyta instalacja gazowa objawiała spalanie lpg na poziomie 13 litrów plus 1,5 litra benzyny.

Oszczędność po montażu instalacji LPG w Opel Insignia

Instalację lpg opłaca się zastosować ze względu na szybki zwrot jej kosztów. Oszczędność po przejechaniu zaledwie 100 km to nawet 30 zł. Proste działanie matematyczne pozwala nam ustalić oszczędność 300 zł po przejechaniu 1000 kilometrów, oraz nawet 3000 zł przy trasie wynoszącej 10 000 km. Wnioskując, można zauważyć, że instalacje gazowe w przypadku tego auta zwracają się po przejechaniu około 25 000 kilometrów. Ten konkretny model Opla (zarówno o mocy 220KM, jak i 250KM) idealnie nadaje się do zasilania za pomocą lpg, cena którego jest dużo niższa od kosztów benzyny, natomiast nie zmienia się komfort jazdy użytkownika.

Dodatkowe atuty instalacji gazowych w Opel Insignia

WYCENA INSTALACJI LPG

Opel Insignia jest jednym z liderów na rynku samochodów wtórnych w swojej kategorii cenowej. Automatyczna skrzynia biegów i napęd na cztery koła znacznie ułatwiają sterowanie pojazdem, szczególnie w warunkach zimowych. Dodatkowo, montaż instalacji lpg nie wpływa w żaden sposób na komfort jazdy.

Silnik, który znajdziemy w tym pojeździe jest wyposażony we wtrysk bezpośredni, oraz ma pojemność dwóch litrów. Podzespoły montowanej instalacji lpg są praktycznie niewidoczne pod maską tego modelu. Zbiornik gazu znajduje się na tyle pojazdu, w miejscu koła zapasowego. Całkowita pojemność zbiornika wynosi 67 litrów, przy czym pojemność pakowna wynosi 54 litry (80% objętości zbiornika). Na pełnym baku użytkownik jest w stanie pokonać odległość równą nawet 500 km.

Wlew gazu znajduje się w wygodnym dla użytkownika miejscu, pod klapą wlewu benzyny. Tankowanie odbywa się za pomocą niewielkiego adaptera, dołączonego do instalacji lpg, co sprawia je łatwym, prostym i przyjemnym.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Opel Insignia, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Opel Insignia: