Nissan Titan LPG

Nissan Titan instalacja LPG

Nissan Titan 2017 5.6 V8 395 KM instalacja LPG

Nissan Titan, w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG to model II generacji z roku 2017. Konkuruje z takimi samochodami jak Ford serii F, Dodge RAM, Toyota HILUX. Nissan Titan ma ponad 5 m długości i 2 tony masy. Wyposażony jest w 8-cylindrowy silnik o pojemności 5,6 litra, z bezpośrednim wtryskiem benzyny, generujący moc 389 KM. W takich samochodach nie jest łatwo montować instalacje gazowe. Większość warsztatów nie podejmuje się tych realizacji.

Klient przyjechał do nas prosto z innego warsztatu, w którym próbowano zamontować instalację LPG ale bez powodzenia. W tego typu autach z zasady rekomendujemy umieszczenie zbiornika na gaz LPG pod samochodem. Ale w tym przypadku w poprzednim warsztacie wykonano już otwór w pace, dlatego tam umieściliśmy cylindryczny zbiornik o całkowitej pojemności 110 litrów. W praktyce przy zapełnieniu 80% można do niego zatankować 88 litrów gazu.

Instalacja gazowa została zamontowana pod maską. Podzespoły instalacji są zupełnie niewidoczne, ponieważ zawsze dokładamy starań aby wszystko było wykonane estetycznie i wyglądało jak oryginał. Wlew na tankowanie LPG umieściliśmy pod klapką wlewu benzyny. Nie ma tam zbyt dużo miejsca, więc konieczne jest zastosowanie adaptera.

Nissan Titan LPG spalanie

Z uwagi na gabaryty samochodu, jego masę i pojemność silnika Nissan Titan ma duże zapotrzebowanie na paliwo. Spalanie benzyny jest na poziomie kilkunastu litrów na 100 km. Po zamontowaniu instalacji LPG 80-90% paliwa to jest gaz a 10-20% stanowi benzyna w celu dotrysku. Im spokojniejsza będzie jazda, tym wartość dotrysku będzie mniejsza. Przy większych obciążeniach może być rzędu 15-20%. Samochód pracuje identycznie przy zasilaniu gazem, jak przy zasilaniu benzyną. Moment przełączania na spalanie LPG jest niezauważalny.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Nissan Titan?

Nazwa tego samochodu jest adekwatna do jego rozmiarów, gdyż Tytan to mitologiczny olbrzym. Przy zasilaniu samą benzyną ten ważący ponad 2 tony samochód zdecydowanie nie należy do oszczędnych. Gdy została zamontowana instalacja gazowa cena łączna paliwa jest zredukowana o połowę, ponieważ cena LPG jest prawie dwukrotnie niższa od ceny benzyny. Dzięki temu koszt instalacji gazowej szybko się zwróci właścicielowi pojazdu. Instalacje LPG to znakomite rozwiązanie dla dużych samochodów z pojemnymi silnikami spalającymi sporo benzyny. Komfort jazdy jest taki sam przy mniejszych wydatkach na paliwo, co optymalizuje koszty każdej podróży.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Nissan Titan, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Nissan Titan LPG:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG