Mitsubishi Eclipse Cross LPG

Mitsubishi Eclipse Cross 2018 1.5T 163KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Mitsubishi Eclipse Cross LPG. Prezentowane auto to kultowy model Mitsubishi Eclipse Cross z roku 2018. Posiada silnik o pojemności 1,5 litra i moc 163 koni mechanicznych. Dla nadania cech terenowych temu egzemplarzowi, producent stworzył z niego crossovera. Wnętrze pojazdu wykonane z materiałów dobrej jakości. Wbudowany jest ekran multimedialny. Posiada automatyczną skrzynię biegów. Samochód wyposażony jest w podwójny układ wtryskiwaczy, tzw. dual wtrysk. Wtryskiwacze są bezpośrednie i pośrednie. Posiada także turbodoładowanie.

Montaż instalacji lpg w jednostkach z dual wtryskiem jest trudne, jednak nie jest niemożliwe. Filtry instalacji gazowej oraz reduktor, umieszczone są w widocznym miejscu tak, aby instalacja gazowa łatwiej była serwisowana. Wlew lpg został zainstalowany przy wlewie benzyny. Rozwiązanie to wykonano w estetyczny sposób i bardzo praktyczny. Nie wymaga również stosowania adaptera, co przyspiesza czas tankowania pojazdu. Zbiornik gazu znajduje się w bagażniku samochodu, w miejscu na koło zapasowe. Rozwiązanie to jest często stosowane, gdyż nie zabiera przestrzeni bagażowej.

Całkowita pojemność baku na ekologiczne paliwo to 49 litrów a zatankować można maksymalnie 39 litrów. Na pełnym zbiorniku auto przejedzie około 500 kilometrów. Instalacja gazowa wraz z jej podzespołami objęta jest 5 letnią gwarancją.

Mitsubishi Eclipse Cross LPG spalanie

Mistsubishi spala około 9 litrów benzyny na 100 kilometrów. Po montażu instalacji lpg dotrysk benzyny jest w tym modelu konieczny, przez to, że wtryskiwacze zamontowane są bezpośrednio w komorze spalania a benzyna musi je chłodzić. W tej sytuacji samochód pobierze pomiędzy 85% a 90% gazu i między 10% a 15% benzyny. Spalanie lpg wyniesie 8-9 litrów gazu plus 1-2 litrów benzyny. Przy spokojnej jeździe pobieranym paliwem będzie prawie w całości gaz, ze względu na dual wtrysk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Mitsubishi Eclipse Cross 2018 1.5T 163KM

Oszczędność jaka będzie genrowana poprzez instalację lpg to od 22 złotych do 25 złotych na każde przejechane 100 km. Na 1000 kilometrów oszczędzone 250 złotych, a po przejechanych 10 000 kilometrach oszczędność wyniesie 2500 złotych. Koszt instalacji gazowej zwróci się po pokonaniu pojazdem około 30 000 km. Auto przeszło jazdę próbną i test przyspieszenia.

Wtrysk bezpośredni i turbodoładowanie zastosowane w tym pojeździe zapewniają, że przyspiesza on bez problemów i w sposób wystarczający do codziennej jazdy. Cena lpg nadal jest najniższa w porównaniu do innych stosowanych paliw, więc montaż instalacji gazowej jak najbardziej wyjdzie na plus.

W celu zaczerpnięcia informacji o instalacji lpg oraz cenie instalacji gazowej zapraszamy na naszą stronę i kontakt bezpośredni.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Citroen C5 Aircross, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Mitsubishi Eclipse Cross:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG