Mercedes E250 instalacja LPG

Mercedes E250 2011 1.8 CGI 204KM po montażu instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Mercedes E250 instalacja LPG. Ostatnimi czasy wykonaliśmy montaż instalacji LPG w Mercedesie E250 z 2011 roku. Firma GazAutoMix po wykonaniu usługi zapewnia klientowi 5 letnią gwarancje z limitem 100 tys km. Aby utrzymać gwarancję należy serwisować samochód raz w roku lub co 20 tys przejechanych km. Ponadto przez cały okres 5 lat (lub 100 tys km) zapewniamy, że nie dojdzie do wypalenia zaworów oraz gniazd zaworowych.

Mercedes E250

Konkretny model, w którym zakładaliśmy instalację pochodzi z 2011 roku. Pod maską znajduję się jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra z wtryskiem bezpośrednim. Silnik posiada także turbosprężarkę i dzięki temu jest w stanie generować 204 KM mocy. Oznaczenie jednostki CGI pochodzi od angielskich słów strafified Charged Gasoline Injection.

Największą zaletą technologii CGI jest zwiększenie liczby wtrysków paliwa na jeden cykl pracy. Dzięki temu efektywność spalania mieszanki zwiększa się i tym samym silnik ma więcej mocy przy mniejszym spalaniu benzyny. Zbiornik toroidalny umieściliśmy w miejscu koła zapasowego, a jego całkowita pojemność to 52 litry. Pozwala to na zatankowanie około 42 litrów gazu.

Zawór tankowania znajduje się pod klapką wlewu benzyny. Jednakże żeby zatankować LPG musimy użyć adaptera.

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacja LPG w Mercedesie E250

Średnie spalanie benzyny w E250 to od 8 do 10 litrów benzyny. Po montażu instalacji LPG wykonaliśmy dwa litrażowania po 200 km. Pierwsze odbyło się na autostradzie przy stałej prędkości 140 km/h a samochód pobierał 8,5 litra gazu i 2 litry benzyny. Drugie to jazda lokalna, podczas której nie przekraczaliśmy 80 km/h. Auto w trybie lokalnym spaliło 6,5 litrów gazu plus 2 litry benzyny. W obydwu przypadkach mówimy oczywiście o spalaniu na 100 km.

Ciekawostki Mercedes E250

E250 to samochód osobowy klasy wyższej produkowany od 1993 roku. Czwarta generacja prezentowana przez nas zadebiutowała w 2009 roku i była najbardziej zaawansowanym technicznie modelem marki Mercedes Benz w momencie premiery. Auto ma kod W212 dla wersji sedan i S212 dla kombi. Ten egzemplarz jest napędzany przez tylną oś, ale E250 były oferowane również z napędem na cztery koła.

Producenci twierdzili, że jest to najbezpieczniejszy samochód świata. Każdy model był wyposażony w system automatycznego hamowania awaryjnego. Klasa E potrafi działać samodzielnie, aby zapobiec kolizji lub zminimalizować jej skutki. Reflektory zostały specjalnie zaprojektowane i nie oślepiają innych kierowców, nawet gdy zapomnimy przełączyć światła. E250 otrzymał 5 gwiazdek w testach NCAP. Mercedes jest wyposażony również w automatyczną skrzynię biegów i pneumatyczne zawieszenie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Auto ma wszystko co potrzeba do komfortowych podróży – jest ładny, wygodny, dobrze się prowadzi i posiada dosyć duży bagażnik. Podsumowując wykonaliśmy kolejny montaż instalacji gazowej do pojazdu z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbosprężarką.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Mercedes E250, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Mercedes E250:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Mercedes E250 instalacja LPG
Mercedes E250 instalacja LPG
Mercedes E250 instalacja LPG
Mercedes E250 instalacja LPG
Mercedes E250 instalacja LPG
Mercedes E250 instalacja LPG