Mazda 5 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Mazda 5 2.0 150KM po montażu instalacji LPG

Mazda 5 LPG. Następca Japońskiej marki Mazda Premacy okazał się dobrze zaprojektowanym minivanem, który znacznie powiększył rozmiary, względem swojego poprzednika. Mimo że produkcja została zakończona w 2015 roku, to wciąż cieszy się powodzeniem na rynku. Jak w takim razie model ten sprawdzi się, gdy zostanie do niego doinstalowana specjalna instalacja LPG?

Budowa samochodu Mazda 5

Mazda 5 w chwili prezentacji posiadała zmodyfikowany model karoserii, pozwalający na znacznie większy współczynnik oporu powietrza. W kwestiach estetycznych pojawiły się też ciekawie wykonane wytłoczenia w drzwiach, których nieregularne kształty według zapewnień producenta były zainspirowane formami naturalnie występującymi w przyrodzie.

WYCENA INSTALACJI LPG

Wnętrze samochodu Mazda 5

Wnętrze samochodu pozwalało na komfortowe pomieszczenie do siedmiu pasażerów, co czyniło auto szczególnie atrakcyjne dla kierowców, posiadających duże rodziny. Model ten pozwalał też na zwiększenie wielkości i tak już przestronnego bagażnika poprzez schowanie tylnych miejsc dla siedzących. Mimo to wnętrze daje wrażenie bardziej sportowego auta. Szczególną uwagę mogą przykuwać poręcznie zaprojektowana kierownica, która dobrze leży w dłoni i łatwo dosięgalna dźwignia zmiany biegów po stronie kierowcy. Widoczne zegary pomiaru prędkości nie są niczym przysłonięte, znajdują się w odpowiednim odstępie od użytkownika. Wszystkie te cechy sprawiają, iż mimo nowocześnie stworzonej przestrzeni całością kieruje się bardzo praktycznie.

Jak działa Mazda 5 ze specjalnie dołączoną instalacją LPG?

Sprawdzenie sprawności pojazdu wykonane zostało na modelu Mazdy z 2011 roku. Jest w nim Zamontowany silnik czterocylindrowy o maksymalne mocy 150 koni mechanicznych, mogący pomieścić w sobie dwa litry paliwa. Silnik jest też oczywiście wyposażony w wytrysk bezpośredni.

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacja LPG w Mazda 5

Zbiornik instalacji LPB zdecydowano się zamontować pod trzecim rzędem foteli. Instalacja w żaden sposób nie przeszkadza pasażerom skorzystać z wolnych miejsc, pozostają one w pełni funkcjonalne. Pojemność samego zbiornika wynosi 44 litry, wobec czego można w nim zatankować około 36 litrów gazu. Sam zawór tankowania umieszczono bezpośrednio pod klapką wlewu benzyny. Aby gaz dało się tankować, należy użyć dołączonego do instalacji adaptera.

Spalanie LPG Wyniki

Przede wszystkim bez samej instalacji, na podstawie litrażowania zbiorników paliwowych średnie spalanie benzyny w Maździe 5 wynosi około od 8 do 7 litrów. Przy zastosowaniu instalacji LPG spalanie będzie wynosiło już tylko od litra do półtorej samej benzyny, podczas gdy w przypadku gazu średnia wielkość spalania wynosiła zazwyczaj 8 litrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Iveco Daily, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Mazda 5 LPG:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Mazda 5 LPG
Mazda 5 LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG