LEXUS RX450h LPG

Lexus RX450h 2016 3.5 HYBRID 262KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus RX450h LPG. Komfortowy duży SUV klasy Premium, w którym została zamontowana instalacja gazowa to Lexus RX450h z roku 2016. Jest to samochód o napędzie hybrydowym. Wyposażony jest w 6-cylindrową jednostkę o pojemności 3,5 litra, generującą moc 262 KM. Pracę silnika spalinowego wspomaga silnik elektryczny.

Silnik spalinowy jest na dual wtrysk, to znaczy że są 2 komplety wtryskiwaczy – pośrednie oraz bezpośrednie. W analogiczny sposób w Auto Mix odwzorowaliśmy instalację LPG. Jest 6 wtrysków bezpośrednich i 6 wtrysków pośrednich. Pod maską trudno jest dostrzec poszczególne podzespoły instalacji. Widoczny jest tylko elektrozawór, pozostałe elementy są poukrywane aby wszystko wyglądało jak w oryginale.

Pod klapką wlewu benzyny zamontowaliśmy pełne złącze do tankowania LPG. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie a całość wygląda estetycznie. Luksusowy SUV jest dużych rozmiarów więc bagażnik jest także spory. Pod podłogą bagażnika umieściliśmy zbiornik na gaz LPG, który jest w kształcie koła zapasowego. Jego całkowita pojemność to 59 litrów, jednak ze względu na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować 45 litrów gazu. 

Na tej ilości da się pokonać dystans od 400 do 500 km, w zależności od stylu jazdy.

Lexus RX450h LPG spalanie

Lexus RX450h spala około 8 litrów benzyny na 100 km. Przy większych obciążeniach będzie to spalanie na poziomie 10 – 12 litrów. Po tym jak wykonaliśmy montaż instalacji LPG, podczas jazdy z małymi obciążeniami będą w 100 procentach pracować wtryskiwacze pośrednie, zatem będzie spalany tylko gaz. Przy większych obciążeniach, na przykład na autostradzie, będą pracowały wtryskiwacze bezpośrednie. Gaz będzie pobierany w 90% plus 10% benzyny w celu dotrysku.

Samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Prowadzi się go bardzo wygodnie. Luksusowe wnętrze ze skórzaną tapicerką charakteryzuje się ergonomicznymi rozwiązaniami przycisków. W centralnej części konsoli znajduje się analogowy zegar, a nad nim duży ekran inforozrywki. Silnik identycznie pracuje na instalacji gazowej jak na benzynie. Montaż instalacji LPG znacznie wpływa na ekonomiczność eksploatacji poprzez zredukowanie kosztów na paliwo.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus RX450h

Instalacje gazowe to bardzo korzystna inwestycja. Ponieważ cena LPG jest co najmniej dwukrotnie niższa od ceny benzyny, można sporo zaoszczędzić na zakupie paliwa. Gdy w samochodzie zamontowana jest instalacja gazowa cena paliwa zmniejsza się o połowę. Największe oszczędności są przy dynamicznej jeździe. Średnio można przyjąć, że na każde 100 km oszczędza się około 25 zł. Na 1000 km będzie to 250 zł a na 10 tys. km 2500 zł. 

Gdyby montaż instalacji LPG był wykonany z początkiem historii auta, przy przebiegu jaki ten samochód ma obecnie, czyli niespełna 115 tys.km oszczędności byłyby już wygenerowane na poziomie około 30 tys. zł. Koszt instalacji gazowej zwróciłby się już trzykrotnie. Instalacja gazowa gwarantuje komfort jazdy na bardzo wysokim poziomie i nie brakuje mocy przy uzyskiwaniu przyspieszenia na autostradzie.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG