Lexus LS600h LPG

Lexus LS600h 5.0 V8 445KM – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus LS600h Instalacja LPG

Lexus LS600h LPG. Lexus LS600h jest japońską odpowiedzią na najwyższej klasy europejskie limuzyny, takie jak BMW serii 7, Mercedesa Klasy S oraz Audi A8. Samochód rzadki na naszych drogach, większość osób zapytanych na ulicy co to za auto może nie udzielić poprawnej odpowiedzi. Pod maską tego komfortowego samochodu z kraju kwitnącej wiśni znajduje się silnik V8 o pojemności 5 litrów.

Łącznie z silnikiem elektrycznym auto dysponuje mocą 445 koni mechanicznych, a moc samego silnika spalinowego wynosi 394 konie mechaniczne. Realizacja jest skomplikowana ze względu na dużą ilość wtryskiwaczy – 8 wtryskiwaczy pośrednich oraz 8 bezpośrednich. Instalacja gazowa jest całkowicie niewidoczna pod maską. Dokładną cenę montażu instalacji LPG w tym modelu samochodu poda system wyliczeń, po wypełnieniu formularza z naszej strony internetowej.

Lexus LS600h LPG spalanie

W przypadku Lexusa LS600h została wykonana zabudowa bagażnika w formie półki. Zbiornik pozwala na zatankowanie 81 litrów gazu, jest zamontowany w miejscu koła zapasowego, więc w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni załadunkowej. Taka ilość gazu pozwala na przejechanie 700 kilometrów. Wlew gazu znajduje się pod oryginalną klapką paliwa, a do zatankowania potrzebny jest adapter, ze względu na ograniczoną ilość miejsca.

Lexus LS600h spala od 11 do 13 litrów benzyny na 100 kilometrów. Właściciel tego pojazdu zdecydował się na oszczędności na paliwie, więc zlecił montaż instalacji gazowej. Podczas litrażowania na odcinku 200 kilometrów, nie przekraczając prędkości 140 km/h, samochód spalił 11,5 litra gazu oraz 2,2 litra benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. Japońska limuzyna w przypadku jazdy miejskiej spala 9,5 litra gazu oraz 2,5 litra benzyny na 100 kilometrów.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus LS600h

Przy aktualnych cenach gazu oraz benzyny, koszt pokonania 100 kilometrów Lexusem LS600h wynosi w przypadku autostrady 43 złote, a w mieście i drogach lokalnych 38 złotych. Samochód nie traci na swoich osiągach ani na ogromnej mocy, a jedną ogromną zaletą jest oszczędność pieniędzy, które właściciel przeznaczałby na paliwo.

Po montażu instalacji gazowej oszczędność na 100 kilometrach będzie wynosić 30 złotych, czyli na 1000 kilometrów 300 złotych, a na 10000 kilometrów aż 3000 złotych oszczędności na samym paliwie. Koszt zabudowy instalacji LPG zwróci się po przejechaniu około 40 tysięcy kilometrów. Samochody z poprawnie zamontowaną instalacją gazową pracują identycznie jak auta z benzynowymi silnikami. Są bezawaryjne, jeśli są odpowiednio serwisowane. A zaleta jaką jest oszczędność pieniędzy, wynagradza między innymi dłuższy czas tankowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Lexus LS600h, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus LS600h:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG