Lexus GS300 LPG

Lexus GS300 2018 2.0 245 KM instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus GS300 LPG. Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do Toyota Motor Corporation – japońskiego koncernu motoryzacyjnego. Omawiany model, w którym wykonano montaż instalacji LPG wyprodukowany został w roku 2018. Jest to większa wersja Lexusa IS. Konkuruje z BMW serii 5, Audi A6 oraz Mercedesem klasy E. Sylwetka samochodu jest dynamiczna, wyróżniają się w niej dwuczęściowe lampy przednie i widoczne przetłoczenia biegnące wzdłuż maski.

Wnętrze auta wyraźnie wskazuje na to, że jest to samochód klasy premium. Skóra tapicerki jest w jasnym kolorze. Wszystkie elementy deski rozdzielczej są idealnie dopasowane do siebie, więc nie przemieszczają się pod naciskiem. Elementem ozdobnym są wstawki z naturalnego drewna orzechowego. Charakterystycznymi elementem wyposażenia jest zegar analogowy i bardzo duży ekran multimedialny.

Lexus GS300 LPG spalanie

W samochodzie została zamontowana instalacja gazowa. Pod podłogą dużego bagażnika znajduje się zbiornik na gaz w kształcie koła zapasowego. Ma on całkowitą pojemność 50 litrów. W praktyce, ze względu na 80% zapełnienia znajdzie się w nim 40 litrów gazu LPG. Pozwoli to na pokonanie dystansu około 400 km. Pod klapką wlewu paliwa nie ma zbyt dużo miejsca na zastosowanie pełnego złącza, dlatego w tym modelu instalacje LPG wymagają użycia adaptera wkręcanego do wlewu. Pod maską instalacja gazowa nie rzuca się w oczy ponieważ zabudowana jest estetycznie. Jednostka napędowa w prezentowanym modelu to silnik o pojemności dwóch litrów, który generuje moc 245 KM.

Jest tu tzw. dual wtrysk, czyli dwa komplety wtryskiwaczy. Jeden komplet to wtryskiwacze bezpośrednie a drugi pośrednie. W analogiczny sposób odwzorowano instalację LPG aby w pełni pokrywała ten układ wtryskowy. Przy zastosowaniu benzyny spalanie jest rzędu około 10 – 16 litrów na 100 km. Montaż instalacji LPG dał rewelacyjne wyniki. Na odcinku 200 km z prędkością jazdy nieprzekraczającą 140 km/h samochód pobrał na 100 km 10 litrów gazu i tylko 1 litr benzyny.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus GS300

Instalacje gazowe przynoszą znaczne oszczędności podczas eksploatacji samochodu. Ponieważ w czasie jazdy następuje głównie spalanie LPG, udział benzyny jest niewielki. Jeśli chodzi o LPG cena tego paliwa jest relatywnie niższa od ceny benzyny. Gdy zamontuje się instalację LPG oszczędności generowane na stu kilometrach to około 30 zł. Na 1000 km będzie to 300 zł.

Po przejechaniu dystansu 10 000 km w portfelu właściciela auta pozostanie 3 000 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po po około 30 000 km. Jest to wynikiem tego, że gdy w aucie jest instalacja gazowa cena średnia paliwa znacznie się obniża. Instalacje LPG nie mają wpływu na pracę silnika; działa on identycznie jak przy zasilaniu benzyną.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lexus GS300, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus GS300:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG