Lexus ES300h LPG

LexusES300h 2020 2.5 Hybrid 178KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Lexus ES300h 2020 2.5 Hybrid 178KM Instalacja LPG

Lexus ES300h LPG. Jako jedyni w Polsce montujemy instalacje gazowe do niemal wszystkich modeli Lexusa. Samochód, w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG to Lexus ES – najnowsza VII generacja tego modelu. Podczas rocznej eksploatacji osiągnął już przebieg 100 tys. km, więc po podłączeniu LPG koszt instalacji gazowej szybko się zwróci. Lexus ES to samochód o napędzie hybrydowym. Silnik spalinowy o pojemności 2,5 litra generuje moc 178 KM. Natomiast moc obydwu układów to 218 KM.

Jednostka wyposażona jest w podwójny układ wtryskowy. Zatem są 2 komplety wtryskiwaczy; jeden komplet to wtryskiwacze pośrednie a drugi bezpośrednie. W zależności od obciążenia silnik używa jednych albo drugich. Instalacja gazowa zamontowana jest w taki sam sposób, żeby w stu procentach odwzorować ten układ wtryskowy. Montaż instalacji LPG wykonaliśmy bardzo estetycznie. Po podniesieniu maski widoczny jest jedynie umieszczony z tyłu reduktor. Reszta podzespołów jest poukrywana.

Pod podłogą bagażnika znajduje się toroidalny zbiornik na gaz LPG o całkowitej pojemności 67 litrów. Ze względu na 80% zapełnienia można do niego zatankować 54 litry gazu. Wystarczy to na pokonanie dystansu nawet do 800 km. Pod klapką wlewu do benzyny nie ma zbyt dużej powierzchni na zamontowanie pełnego złącza do tankowania LPG. Aby napełnić zbiornik gazem konieczne będzie użycie specjalnej przejściówki.

Lexus ES300h LPG spalanie

W zależności od obciążenia spalanie benzyny w tym samochodzie waha się pomiędzy 6 a 9 litrów na 100 km. Jazda na autostradzie z dużą prędkością może zwiększyć te wartości nawet do 10 litrów. Natomiast po montażu instalacji LPG samochód pobiera 85 – 95% gazu plus 10 – 15% benzyny. Na 100 km będą to ilości 5 – 7 litrów gazu i tylko 1,5 litra benzyny w celu dotrysku. Cena LPG jest o wiele niższa od ceny benzyny, zatem instalacja gazowa znacznie redukuje koszty zakupu paliwa. 

Instalacje LPG są trudne do zamontowania w samochodach z wtryskiem typu dual i w dodatku z napędem hybrydowym. W Auto Mixie zawsze sobie z tym doskonale radzimy. Luksusowy Lexus ES300h LPG, do którego wbudowaliśmy instalację LPG pracuje identycznie przy zasilaniu gazem, jak przy zasilaniu benzyną.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Lexus ES?

Przy obecnych cenach benzyny montaż instalacji gazowej generuje oszczędność około 20 zł na każdych przejechanych 100 km. Na 1000 km będzie to 200 zł a po pokonaniu 10 tysięcy km oszczędność wyniesie 2000 zł. Przy dynamicznej jeździe oszczędność będzie wyraźnie odczuwalna, ponieważ gdy zamontowana jest instalacja gazowa cena łączna paliwa zmniejsza się ponad dwukrotnie. Tym bardziej przy mniejszych prędkościach, kiedy jest niższe spalanie LPG i mniej benzyny zużywa się w celu dotrysku. Samochód doskonale sobie radzi zarówno w cyklu mieszanym jak też autostradowym. Koszt zabudowy instalacji gazowej w tym modelu zwróci się po przejechaniu około 40 tys. km.

Lexus ES300h LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lexus ES300h, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lexus ES300h:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG