Land Rover Discovery LPG

Land Rover Discovery Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Land Rover Discovery LPG. Land Rover Discovery jest samochodem klasy premium, który jest znany przez każdego pasjonata motoryzacji. Brytyjskie auto, marki należącej aktualnie do indyjskiego Tata Motors, wyróżnia się na tle konkurencji swoją stylistyką, luksusem oraz właściwościami terenowymi. Jest to przedstawiciel czwartej generacji tego modelu, został wyprodukowany w roku 2011, więc jest już kilka lat na rynku, co pozwala ludziom znaleźć egzemplarze z drugiej ręki, za bardzo rozsądne pieniądze.

Land Rover Discovery jest autem posiadającym siedem miejsc, co może być dobrym wyborem dla dużych rodzin. Pod maską tego samochodu pracuje silnik V8, o pojemności 5 litrów, który legitymuje się mocą 375 koni mechanicznych. Wyposażony jest w bezpośredni wtrysk paliwa, ale nie był to problem w przypadku montażu instalacji ze względu na nasze doświadczenie w pracy z tego typu rozwiązaniami. Podzespoły instalacji są pod maską całkowicie niewidoczne.

Land Rover Discovery LPG Spalanie

Zbiornik gazu został zamontowany pod samochodem, w miejscu oryginalnego koła zapasowego. Ma całkowitą pojemność 60 litrów, co w praktyce pozwala na zatankowanie 48 litrów gazu. Pełny zbiornik wystarcza na pokonanie dystansu około 400 kilometrów. Wlew został zamontowany obok oryginalnego wlewu benzyny, a ze względu na małą ilość miejsca pod klapką, konieczne jest używanie przejściówki w celu zatankowania gazu.

Land Rover Discovery z tym silnikiem, w zależności od stylu jazdy spala od 12 do 16 litrów benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. Po montażu instalacji LPG ten samochód będzie pobierał od 85 do 90 procent gazu oraz od 15 do 10 procent benzyny. W praktyce oznacza to spalanie gazu na poziomie od 12 do 14 litrów gazu oraz od 2 do 3 litrów benzyny na każde 100 kilometrów. Dźwięk tego brytyjskiego silnika V8 kusi, aby wcisnąć pedał gazu do oporu, a montaż instalacji gazowej pozwala korzystać z tej opcji częściej, bez stresu o koszty z tym związane.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Land Rover Discovery

Land Rover Discovery z silnikiem 5,0 V8 to paliwożerny samochód. W oszczędzaniu paliwa nie pomagają mu również jego gabaryty. Montaż instalacji gazowej pozwala zaoszczędzić na dystansie 100 kilometrów, około 40 złotych, co daje przy 1000 kilometrów – 400 złotych, a przy 10000 – aż 4000 złotych oszczędności na samym paliwie. Pieniądze, które właściciel tego auta zostawiałby na stacji paliw, może wydać na serwis tego auta lub jakikolwiek inny cel, który będzie chciał zrealizować.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Land Rover Discovery, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Land Rover Discovery:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG