KIA Sportage instalacja LPG

KIA Sportage LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Sportage 2015 1.6 GDI 132KM – instalacja LPG

KIA Sportage instalacja LPG. Kia Sportage III to kolejny samochód, który otrzymał instalację LPG w naszym warsztacie. Model trzeciej generacji został zaprezentowany przeszło 10 lat temu i mimo upływu czasu nadal cieszy atrakcyjnym wyglądem. W naszym nagraniu w serwisie Youtube przedstawiamy Państwu egzemplarz z 2015 roku po face liftingu, z nową atrapą chłodnicy i tylnymi światłami ledowymi.

A co znajduje się pod maską? Pod maską Kia Sportage III znajduje się przede wszystkim silnik GDI 1.6, czyli czterocylindrowa jednostka z wtryskiem bezpośrednim, która generuje moc 132 KM. To także miejsce montażu instalacji LPG. W naszym zakładzie montujemy podzespoły włoskiej firmy Romano. W skład zestawu wchodzą m.in.: komputer, filtry, przewody, elektrozawór, reduktor i wtryskiwacze. Wtryskiwacze umieszczamy bezpośrednio w komorze spalania, dlatego dotrysk benzyny jest konieczny. W ten sposób wtryskiwacze benzynowe będą co jakiś czas chłodzone opływającą benzyną.

Zbiornik do tankowania gazu LPG znajduje się oczywiście pod podłogą bagażnika. Jego całkowita pojemność to 69 l, ale w praktyce zatankujemy tylko 55 l gazu. Dystans jaki pokonamy po zatankowaniu do pełna to nawet 650 km. Pod klapką do wlewu paliwa jest za mało miejsca na pełne złącze, dlatego montujemy adapter. Płaski panel do przełączania zasilania znajdziecie Państwo po lewej stronie kierownicy. W warsztacie możemy programowo dopasować barwę diod LED do wnętrza samochodu.

Montaż instalacji gazowych w Kia Sportage nie stanowi dla nas trudności. Wykonaliśmy mnóstwo realizacji dla klientów z całej Polski. Na każdą instalację LPG udzielamy pięcioletniej gwarancji z limitem 100 tys. km, lub trzyletniej bez jakichkolwiek limitów. Ze względu na niskie ceny LPG, koszt usługi powinien zwrócić się po przejechaniu 25 tys. km.

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Sportage – Spalanie

Kia Sportage III to samochód, który dzielnie znosi upływ czasu. Jednostki GDI okazały się niezawodnymi konstrukcjami, znacznie oszczędniejszymi niż T-GDI. Nasi mechanicy widzieli egzemplarze, które pomimo przebiegu 300 tys. km działały bez zarzutu. Według deklaracji klientów spalanie benzyny wynosi standardowo od 7 do 8 l.

Tuż po uruchomieniu samochód przełącza się na zasilanie gazem LPG. Należy pamiętać, że w ujemnych temperaturach proces ten zajmie kilkaset dodatkowych metrów. A jak ze spalaniem? Po montażu instalacji gazowej przeprowadziliśmy litrażowanie. Podczas jazdy autostradowej na odcinku 200 km, nie przekraczając prędkości 120 km/h, spalanie LPG wyniosło 7,5 l, a benzyny – 1.2 l na 100 km.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w KIA Sportage?

Ze względu na niską cenę LPG instalacje gazowe pozwalają sporo zaoszczędzić. Nie inaczej jest w przypadku Kia Sportage. Na każdych przejechanych 100 km zaoszczędzimy 20 zł. Oznacza to, że po pokonaniu 1000 km nasze oszczędności wzrosną do 200 zł, a po 10 000 km – do 2 000 zł. Jak te wartości mają się do ceny instalacji gazowej? Koszt zabudowy zwróci się średnio po około 25 000 przejechanych kilometrach.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Kia Sportage, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Kia Sportage:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG