Autor: Automix Aktualności, LPG Kia, Po montażu instalacj gazowej LPG, samochody lpg

KIA Rio LPG

Prezentacja Kia Rio 2020 1.2 84 KM Po montażu instalacji LPG

Kia Rio to samochód osobowy klasy b. Wprowadzony na rynek w roku 1999 przez południowokoreańskiego producenta Kia Motors. Prezentowany egzemplarz to czwarta generacja pojazdu. Model po raz pierwszy został zademonstrowany w 2016 roku, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. W porównaniu do poprzedniej wersji auto ewoluowało. Nabrało bardziej subtelnych kształtów, zachowując jednocześnie elementy designu charakterystyczne dla marki. Stało się również nieco obszerniejsze.

W tym roku Kia Rio przeszła face lifting, który odświeżył nie tylko design samochodu. Producent postarał się, aby w ofercie znalazło się nowe wyposażenie oraz efektywne systemy bezpieczeństwa. Dodano, chociażby napęd hybrydowy oraz ulepszono system UVO Connect.

Nowoczesne wnętrze w Kia Rio

Auto jest bardzo wygodne. Wnętrze jest przestronne i ergonomiczne. Centralny 8-calowy ekran pozwala korzystać nie tylko z nawigacji, ale również czerpać przyjemność z multimediów, obsługiwać system audio, czy korzystać z systemu UVO Connect. Z racji tego, że wyświetlacz można podzielić, mogą z niego korzystać dwie osoby naraz. Ergonomiczna kierownica wypełniona mnóstwem przycisków pozwala wygodnie prowadzić samochód i jednocześnie kontrolować jego parametry lub sterować systemem audio. Auto w swoim wnętrzu posiada sporo przydatnych (mniejszych i większych) schowków.

Montaż instalacji LPG w KIA Rio

Pod maską Kia Rio znajduje się 4-cylindrowy silnik wolnossący o pojemności 1.2 litra o mocy 84 KM. Zastosowano w nim podwójne wtryskiwacze (po dwa na każdy cylinder). Zasilanie LPG zostało zainstalowane według tego samego wzoru, co daje łącznie 8 wtryskiwaczy gazu. Zbiornik toroidalny został standardowo umieszczony w miejscu koła zapasowego. Ma on 47 litrów pojemności i można zatankować do niego około 38 litrów gazu. Zawór tankowania został umieszczony pod klapą wlewu paliwa. Jednak żeby zatankować gaz trzeba użyć specjalnie dołączonego adaptera. Na instalacje gazową jest 5-letnia gwarancja. Jedyny warunek o jakim trzeba pamiętać, to obowiązkowe wykonywanie przeglądów instalacji raz w roku lub po przejechaniu 20 tys. kilometrów.

Spalanie LPG KIA Rio

Średnie spalanie modelu z silnikiem 1.2 84 KM wynosi około 7-8 litrów benzyny. Po założeniu instalacji LPG zużycie gazu waha się pomiędzy 6 a 9,2 litra na 100 km. Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy, rodzaju trasy oraz prędkości, z jaką się porusza.

Kia Rio to jedna z ciekawszych propozycji w segmencie aut miejskich. Nowoczesne auto, z charakterem, które słynie z niezawodności, o czym świadczy oferowana przez producenta 7-letnia gwarancja.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford Ecosport, kliknij w poniższy przycisk.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford Ecosport:

Tagi: , , ,

O autorze

Scroll Up