KIA Rio LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Prezentacja Kia Rio 2020 1.2 84 KM Po montażu instalacji LPG

KIA Rio LPG. Kia Rio to samochód osobowy klasy b. Wprowadzony na rynek w roku 1999 przez południowokoreańskiego producenta Kia Motors. Prezentowany egzemplarz to czwarta generacja pojazdu. Model po raz pierwszy został zademonstrowany w 2016 roku, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. W porównaniu do poprzedniej wersji auto ewoluowało. Nabrało bardziej subtelnych kształtów, zachowując jednocześnie elementy designu charakterystyczne dla marki. Stało się również nieco obszerniejsze.

W tym roku Kia Rio przeszła face lifting, który odświeżył nie tylko design samochodu. Producent postarał się, aby w ofercie znalazło się nowe wyposażenie oraz efektywne systemy bezpieczeństwa. Dodano, chociażby napęd hybrydowy oraz ulepszono system UVO Connect.

Nowoczesne wnętrze w Kia Rio

Auto jest bardzo wygodne. Wnętrze jest przestronne i ergonomiczne. Centralny 8-calowy ekran pozwala korzystać nie tylko z nawigacji, ale również czerpać przyjemność z multimediów, obsługiwać system audio, czy korzystać z systemu UVO Connect. Z racji tego, że wyświetlacz można podzielić, mogą z niego korzystać dwie osoby naraz. Ergonomiczna kierownica wypełniona mnóstwem przycisków pozwala wygodnie prowadzić samochód i jednocześnie kontrolować jego parametry lub sterować systemem audio. Auto w swoim wnętrzu posiada sporo przydatnych (mniejszych i większych) schowków.

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG w KIA Rio

Montaż instalacji LPG. Pod maską Kia Rio znajduje się 4-cylindrowy silnik wolnossący o pojemności 1.2 litra o mocy 84 KM. Zastosowano w nim podwójne wtryskiwacze (po dwa na każdy cylinder). Zasilanie LPG zostało zainstalowane według tego samego wzoru, co daje łącznie 8 wtryskiwaczy gazu. Zbiornik toroidalny został standardowo umieszczony w miejscu koła zapasowego. Ma on 47 litrów pojemności i można zatankować do niego około 38 litrów gazu.

Zawór tankowania został umieszczony pod klapą wlewu paliwa. Jednak żeby zatankować gaz trzeba użyć specjalnie dołączonego adaptera. Na instalacje gazową jest 5-letnia gwarancja. Jedyny warunek o jakim trzeba pamiętać, to obowiązkowe wykonywanie przeglądów instalacji raz w roku lub po przejechaniu 20 tys. kilometrów.

WYCENA INSTALACJI LPG

Spalanie LPG KIA Rio

Średnie spalanie modelu z silnikiem 1.2 84 KM wynosi około 7-8 litrów benzyny. Po założeniu instalacji LPG zużycie gazu waha się pomiędzy 6 a 9,2 litra na 100 km. Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy, rodzaju trasy oraz prędkości, z jaką się porusza.

Kia Rio to jedna z ciekawszych propozycji w segmencie aut miejskich. Nowoczesne auto, z charakterem, które słynie z niezawodności, o czym świadczy oferowana przez producenta 7-letnia gwarancja.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do KIA Rio, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w KIA RIO:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG