Kia ProCeed Instalacja LPG

Kia ProCeed 1.4 T-GDi 140KM GT line po montażu instalacji gazowej LPG

Kia ProCeed Instalacja LPG. Dziś kilka słów o Kia ProCeed w której została zamontowana instalacja gazowa LPG. Pod jej maską znajduje się jednostka o pojemności 1.4 litra z oznaczeniem T-GDi, a moc silnika to 140 koni mechanicznych. Jest to jednostka z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny. Maksymalny moment obrotowy to 242 niutonometry i jest dostępny w szerokim zakresie-od 1500 do 3200 obrotów, co idealnie sprawdza się podczas codziennego prowadzenia samochodu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Kia ProCeed Instalacja LPG – Design Kii ProCeed

Nowa Kia ProCeed to przede wszystkim połączenie eleganckiego shooting brake i funkcjonalnego kombi. Wersja produkcyjna ProCeeda zadebiutowała w Paryżu we wrześniu 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych. Kia ProCeed dedykowana jest wyłącznie na rynek europejski. W Polsce jest dostępna w sprzedaży od stycznia 2019 roku. Nadwozie auta jest zbliżone do wyglądu aut coupé, ale bagażnik to pojemność aż 594 litrów. Przestronne wnętrze, funkcjonalność auta typu kombi oraz elegancki design to tylko kilka zalet ProCeeda. Za wygląd i techniczną stronę odpowiada Europejskie Centrum Designu Kia, a także Ośrodek badawczo-rozwojowy, które mieszczą się w Niemczech.

Instalacja LPG w Kia ProCeed

Koszt Kii ProCeed w wersji GT line ze 140 konnym silnikiem to 95 tysięcy złotych. Fabryczna gwarancja auta to 7 lat lub 150 tysięcy przejechanych kilometrów. Spalanie benzyny waha się w przedziale 7-10 litrów na 100 kilometrów. Po zamontowaniu instalacji LPG wykonano dwa litrażownia po 200 kilometrów. Pierwsze odbyło się w jeździe miejskiej, po drogach lokalnych z prędkością nieprzekraczającą 80km/h.

Spalanie gazu wyniosło ok. 5 litrów oraz 1.5 litra benzyny. Kolejne 200 kilometrów przejechano ze stałą prędkością 140 km/h. Spalenie wyniosło niecałe 8 litrów gazu oraz 2.2 litra benzyny. Biorąc pod uwagę cenę gazu i benzyny oraz dozwoloną prędkość na autostradzie w naszym kraju, koszt pokonania 100 kilometrów wynosi ok. 27 złotych. Dla przykładu jazda dieslem o podobnej mocy to koszt ok. 40 złotych.

WYCENA INSTALACJI LPG

Natomiast pokonanie tej samej trasy samochodem elektrycznym na szybkich ładowarkach wynosi 60 złotych. W związku z tym przy zasilaniu LPG poruszanie się autem jest o połowę tańsze niż w przypadku zasilania napędem elektrycznym. Na życzenie klienta w prezentowanej Kii ProCeed zamontowano zbiornik toroidalny o całkowitej pojemności 67 litrów co wiąże się z zatankowaniem 54 litrów gazu.

Jeden zatankowany zbiornik to możliwość przejechania ok. 700 kilometrów. Wlew gazu znajduje się obok wlewu benzyny, bez konieczności stosowania adaptera.

Auto Mix oferuje 5-letnią gwarancję na instalacje LPG. Warunkiem jest serwisowanie auta raz w roku lub co 20 tysięcy przejechanych kilometrów. Gwarancja obejmuje również to, że nie dojdzie do wypalenia zaworów oraz gniazd zaworowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG