KIA NIRO LPG

KIA Niro 1.6 GDI Hybrid 147KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Niro LPG. Czy w samochodach hybrydowych da się zamontować instalacje gazowe? W Auto Mix wykonaliśmy już kilka takich realizacji. Tym razem jest to trzyletni crossover z segmentu C – hybrydowa KIA Niro. Jego bezpośrednimi konkurentami są Toyota C-HR oraz Subaru XV. Design samochodu jest nowoczesny, aczkolwiek bardzo stonowany.

Na karoserii jest wiele wstawek chromowanych; począwszy od przodu, poprzez listwy, które ciągną się przez cały bok samochodu aż po klamki. W ergonomicznie zaprojektowanym wnętrzu auta znajduje się wszystko, co jest potrzebne do komfortowej jazdy. Automatyczna 6-biegowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, duży ekran info rozrywki, panoramiczne zegary elektroniczne oraz radio sterowane za pomocą kierownicy. 

Pojazd napędza układ hybrydowy, który składa się z 4-cylindrowego silnika spalinowego o pojemności 1,6 litra, z wtryskiem bezpośrednim. Dodatkowo jest do dyspozycji silnik elektryczny o mocy 47 KM. Łączna moc układu to 147 KM. 

Instalacja gazowa zbudowana pod maską jest całkowicie niewidoczna.  Zbiornik na gaz LPG umieszczony pod podłogą bagażnika ma pojemność 67 litrów i można zatankować 48 litrów gazu. Do tankowania LPG konieczne jest zastosowanie adaptera, ponieważ pod klapką wlewu benzyny jest zbyt mało miejsca na pełne złącze.

KIA Niro LPG spalanie

WYCENA INSTALACJI LPG

KIA Niro, w której wykonaliśmy montaż instalacji LPG z łatwością uzyskuje przyspieszenie. Pozwala to na wyprzedzanie na autostradzie, czy na drodze szybkiego ruchu. Samochody hybrydowe z reguły są oszczędne pod względem spalania paliwa. Jest to wynikiem tego, że dodatkowy silnik włącza się w momentach ruszania, czy stania w korkach.

Podczas jazdy miejskiej spalanie benzyny jest rzędu 6 litrów. Przy większych obciążeniach, na przykład na autostradzie, auto może spalać nawet ponad 8 litrów benzyny. Gdy jest zamontowana instalacja gazowa spalanie LPG jest rzędu 85% ze względu na wtrysk bezpośredni. Dotrysk benzyny będzie na poziomie 10 – 15%. 

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w KIA Niro

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacje LPG generują znaczne oszczędności kosztów paliwa. Ich wysokość zależy od terenu oraz stylu i dynamiki jazdy. Samochód może spalić na przykład 5 litrów gazu plus 1 litr benzyny. Równie dobrze może to być 7 litrów gazu i 1,5 litra benzyny. Ponieważ cena LPG jest dwukrotnie niższa od ceny benzyny, w każdym z tych przypadków właściciel samochodu jeździ o połowę taniej. 

Dzięki tym oszczędnościom koszt instalacji gazowej szybko się zwróci. Moment przełączania z paliwa droższego na tańsze jest niewyczuwalny, więc nie traci się nic na komforcie jazdy. Warto więc w samochodzie hybrydowym zamontować instalację LPG, a dodatkową korzyścią jest udzielana przez Auto Mix 5-letnia gwarancja.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG