JEEP COMPAS LPG

Jeep Compas 2022 1.3 TURBO 150KM Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Jeep Compas LPGPrezentowany model, w którym został wykonany montaż instalacji LPG to II generacja Compasa produkowana od roku 2017 do chwili obecnej. Cechuje się ładną sylwetką. Z przodu widoczny jest charakterystyczny grill z siedmioma wlotami powietrza i efektownie wkomponowane lampy.

Przez całą długość drzwi przednich i tylnych aż do tylnej klapy ciągnie się chromowana listwa. Wnętrze ma elegancki wygląd. Znajdują się tam skórzane fotele, duży ekran inforozrywki, elektroniczne zegary i kamera cofania. Skrzynia biegów jest automatyczna.

Instalacja gazowa została zabudowana bardzo estetycznie pod maską. Z podzespołów widoczne są tylko elektrozawór, reduktor oraz filtry. Zbiornik na gaz LPG znajduje się w bagażniku. Pojemność bagażnika wynosi 439 litrów i nie zmniejszyła się ona poprzez umieszczenie zbiornika.

Całkowita pojemność zbiornika to 74 litry, jednak ze względu na 80% stopień napełnienia można do niego zatankować 59 litrów LPG. Pod klapką wlewu benzyny nie ma zbyt dużo miejsca, dlatego aby zatankować gaz trzeba użyć adaptera, który klient otrzymuje w zestawie.

Jeep Compas LPG spalanie

Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1,3 litra, z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim. Generuje moc 150 KM. W tym modelu spalanie benzyny wynosi od 8 do 10 litrów na 100 km. Po tym jak w Auto Mix zamontowaliśmy instalację LPG wykonaliśmy litrażowanie na autostradzie nie przekraczając prędkości 140 km/h. 

Uzyskaliśmy spalanie LPG na poziomie 8 litrów i niecałe 1,5 litra benzyny. Jazda na autostradzie nie należy do ekonomicznych. W cyklu mieszanym lub miejskim spalanie będzie niższe. Ze względu na wtrysk bezpośredni gaz jest pobierany w ilości 85 – 90% a benzyna od 10 do 15%.

WYCENA INSTALACJI LPG

 Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Jeep Compas

Oszczędności w dużej mierze zależą od cen paliw, które ostatnio dynamicznie się zmieniają. Przy uśrednionych cenach montaż instalacji LPG generuje oszczędność około 20 zł na 100 km. Po pokonaniu dystansu 1000 km będzie to 200 zł a na 10 tys. km oszczędność wyniesie 2 tysiące zł. Samochód pracuje tak samo jak przy zasilaniu benzyną, nawet przy dużych obciążeniach. Wpływ na poziom oszczędności ma także styl jazdy. Ponieważ cena LPG jest o wiele niższa od ceny benzyny, instalacje LPG zawsze dają gwarancję oszczędności. Dzięki temu koszt instalacji gazowej szybko się zwróci.

Omawiany model Jeep Compas z roku 2022 ma przebieg niespełna 700 km.  Ponieważ prawie od nowości została zamontowana instalacja gazowa cena łączna paliwa będzie dwukrotnie niższa od początku eksploatacji. W tego typu samochodach instalacje gazowe nie są łatwe do montażu, warto zatem zlecić to doświadczonemu warsztatowi. W Auto Mix Klienci otrzymują na instalacje LPG 5-letnią gwarancję.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG