Jaki wpływ ma LPG na środowisko?

WYCENA INSTALACJI LPG
Jaki wpływ ma LPG na środowisko

Przeczytaj jak gaz LPG wpływa na środowisko

Jaki wpływ ma LPG na środowisko? Jak wskazują badania, stosowanie paliwa gazowego wiąże się z o wiele mniejszą emisją substancji toksycznych do atmosfery niż w przypadku paliwa benzynowego. W przypadku stosowania napędu gazowego redukcja zanieczyszczeń może osiągnąć około: 60% w przypadku tlenku węgla (CO), 50% w przypadku węglowodorów i tlenku azotu (HC, Nox) oraz 10% w przypadku dwutlenku węgla (CO2).

Jako że w związku z zanieczyszczeniem atmosfery dochodzi do degradacji środowiska naturalnego, zaczęto zwracać większą uwagę na ilość toksycznych składników, znajdujących się w spalinach samochodowych. Ilość wyżej wspomnianych substancji jest ściśle określona przez przepisy i nie może przekraczać granicznych wartości.

W wypadku starszych modeli samochodów, kwestie ekologiczne odgrywają bardzo dużą rolę. We Włoszech zwyczajowo organizuje się specjalne promocje, które umożliwiają refundację kosztów montowanej w starszych samochodach instalacji LPG. Promocja ta wiąże się z następującymi kosztami: 50 % kosztów instalacji LPG pokrywa państwo, 20% wartości znajduje się po stronie producentów, a 10% wynosi warsztat montujący.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG