Jaguar XJS LPG

Jaguar XJS 1989 5.3 V12 295KM – instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaguar XJS – Instalacja LPG

Jaguar XJS LPG. Jaguary coraz częściej stają się samochodowymi perełkami dla wielu kolekcjonerów, nie inaczej jest z modelem XJS. Mimo początkowych problemów z jego sprzedażą spowodowanych kryzysem paliwowym, model ten był produkowany przez ponad 20 lat, co samo w sobie jest świadectwem piękna tego samochodu. Ten klasyczny brytyjski samochód oferuje nie tylko piękną linię nadwozia i wysoki poziom luksusu, ale też solidne osiągi dzięki silnikowi V12 o pojemności 5,3L oraz mocy 295 koni mechanicznych.

Nie jest to największy i najmocniejszy silnik w gamie tego modelu, ale tak jak w okresie produkcji tak i teraz potrafi wzbudzać zachwyt i podziw. Niewątpliwie, po latach zyskał on uznanie wśród znawców i fanów motoryzacji. Również do takiej jednostki napędowej można założyć instalację LPG, tym bardziej, że założona instalacja wysokiej jakości nie wpływa na prowadzenie samochodu. Silnik pracuje równo i płynnie przyspiesza, a właściciel nie tracąc radości z jazdy może dalej cieszyć się ze swojego klasyka, ograniczając koszty eksploatacji.

Jaguar XJS LPG Spalanie

Średnie spalanie benzyny w XJS z tym silnikiem wynosi około 15L benzyny, co też dla niektórych może stanowić wysoki próg utrzymania takiego pojazdu. Na szczęście coraz częściej rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się instalacja gazowa LPG. Dla wielu może być to rozwiązanie niecodzienne w tak klasycznym samochodzie, ale wystarczy spojrzeć jak wygląda cena LPG, aby wszystko stało się jasne.

Spalanie gazu LPG w takim samochodzie przy pełnym litrażowaniu wynosi około 16 -17L, co jest bardzo dobrym wynikiem. W naszym przykładzie umieszczony został zbiornik o rzeczywistym napełnieniu około 80L gazu, co przy takim spalaniu daje nam możliwość przejechaniu około 500km. Jest to świetny wynik jak na samochodowe instalacje gazowe.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaguar XJS – Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Jaguar XJS

Oszczędności jakie płyną z montażu instalacji gazowej w takim samochodzie objawiają się same. Cena LPG jest obecnie o połowę mniejsza od ceny benzyny, co przy spalaniu tylko o litr większym, daje ogromne możliwości. Każde przejechane przez nas 100km to 42zł, które pozostaje w naszej kieszeni, a normalnie wydalibyśmy je na benzynę.

Nietrudno policzyć, że przy 1000km jest to 420zł, a przy 10000km już 4200zł co pozwala nam rozpocząć myślenie o zbieraniu na kolejny klasyczny samochód. Nie zależnie od zmian cen benzyny na rynku paliw, cena LPG zawsze będzie znacząco niższa, co powoduje, że koszt instalacji gazowej, nawet przy dwunastu cylindrach, szybko się zwraca.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Jaguar XJS LPG, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Jaguar XJS LPG:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG