Iveco Daily LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Specyfikacja Iveco Daily 2012 3.0 136KM po montażu instalacji LPG

Iveco Daily LPG. Iveco działa na rynku od roku 1975, jest to marka która zajmuje się produkcją głównie samochodów dostawczych jak i również samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych a nawet autobusów, najczęściej jednak możemy spotkać się z autami dostawczymi typu VAN. Dzisiaj przyjrzymy się samochodowi Iveco Daily. Daily to auto dostawcze klasy wyższej i jednocześnie lekki samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5 ton.

Od 1978 produkowany jest pod marką Iveco. Na rynku pojawiła się już czwarta generacja, sprzedawana od 2014 roku. Samochody te są wyposażone w różne typy nadwozia. Najczęściej spotykane to nadwozie typu Van lub laweta. Omawiana tutaj trzecia generacja pojawiła się na rynku w roku 1999 a prezentowany model wyposażony jest w nadwozie typu typu laweta, posiada 4-cylindrową jednostkę o pojemności 3 litrów i mocy 136 koni mechanicznych. Fabrycznie wyposażony jest w instalację gazową CMG.

Specyfikacja po montażu instalacji LPG w Iveco Daily – Iveco Daily LPG

W samochodzie o zabudowie lawety zdecydowaliśmy się na montaż dwóch zbiorników cylindrycznych LPG. Na życzenie klienta jeden z tych zbiorników zamontowaliśmy w tyle kabiny, zbiornik ten ma pojemność 110 litrów. Drugi natomiast znajduje się pod platformą lawety o pojemności 125 litrów. Biorąc pod uwagę duże różnice w wysokości montażu zbiorników zamontowane zostały dwa zawory LPG, po jednym na każdy zbiornik.

Zawory znajdują się po lewej stronie platformy. Samochód przy uruchamianiu silnika używa gazu CMG, a po nagrzaniu się do 30 stopni Celsjusza uruchamia się instalacja LPG, benzyna jest używana awaryjnie tylko wtedy gdy skończy się gaz CMG oraz LPG. Na wyposażeniu jest również rezerwowy zbiornik paliwa o pojemności 14 litrów.

WYCENA INSTALACJI LPG

Spalanie LPG w Iveco Daily

Spalanie gazu oscyluje w okolicach 16 litrów, co daje koszt mniej więcej 30 złotych za 100 kilometrów co jak na samochód o takich gabarytach jest bardzo dobrym wynikiem. Wydłużeniu uległ również zasięg samochodu, ponieważ nie przekraczając 100 kilometrów na godzinę jesteśmy w stanie przejechać 1000 kilometrów.

Przy prędkości około 100km/h spalanie benzyny to 15 litrów (75zł/100km) a gazu 16 litrów (32zł/100km) co daje oszczędność rzędu 46 złotych, to aż 58% taniej! Rozwijając prędkość do 140km/h spalanie benzyny to 17 litrów (85zł/100km) a spalanie gazu to 18 litrów (36zł/100km). Biorąc pod uwagę duże dystanse przejeżdżane przez te samochody oszczędność na poziomie 58% pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Powyższe dane są oczywiście danymi uśrednionymi.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Iveco Daily, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Iveco Daily:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:


Iveco Daily LPG
Iveco Daily LPG
Iveco Daily LPG