Iveco Daily instalacja LPG

Iveco Daily 2014 3.0 CNG Natural Power 136KM Po montażu instalacji LPG

Iveco Daily instalacja LPG. Montaż instalacji LPG jest bardzo popularny wśród użytkowników samochodów z silnikami spalinowymi jako alternatywnym źródłem napędu. Zainteresowanie instalacją LPG wzrasta głównie ze względu na niską akcyzę na propan-butan, która implikuje niską cenę LPG na stacjach paliw. Instalacja LPG możliwa jest nie tylko w samochodach osobowych, ale również w samochodach dostawczych, co wpływa na znaczne obniżenie kosztów w przedsiębiorstwie.

Parametry techniczne samochodu Iveco Daily 2014 3.0 CNG Natural Power 136KM

Niniejszy artykuł dotyczy instalacji LPG w samochodzie dostawczym Iveco Daily z 2014 roku z zabudową typu blaszak, który kryje pod maską 4-cylindrowy silnik o mocy 136 koni mechanicznych oraz o pojemności 3.0 l. Samochód wyposażono w 5 zbiorników CNG, z których jeden został zdemontowany przez firmę wykonującą instalację, a drugi został przesunięty.

Model Daily to samochód dostawczy klasy wyższej, a jednocześnie lekki samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5 t. Samochód od 1978 roku produkowany jest pod włoską marką Iveco. Daily 3 generacji po raz pierwszy zaprezentowano w Turynie we wrześniu 2011 roku w centrum sprzedażowo-wystawienniczym Fiata. Omawiany samochód spełnia wymagania normy EEV oraz Euro 6.

Montaż Instalacji LPG w Iveco Daily CNG

W samochodzie zamontowano dwa cylindryczne zbiorniki LPG z których każdy ma 60 litrów pojemności, a więc w sumie daje to 120 litrów uwzględniając jednak granicę bezpieczeństwa obie butle zmieszczą około 96 litrów gazu. W tym samochodzie zbiorniki zostały zamontowane w tylnej części samochodu pod podwoziem zgodnie z życzeniem klienta jednak nie jest to jedyny sposób instalacji.

Zbiorniki występują również w kształcie koła zapasowego, dla przykładowo taki zbiornik może mieć pojemność 103 l. Należy jednak pamiętać, że aby utrzymać 5 letnią gwarancję trzeba serwisować samochód przynajmniej raz w roku lub co 20 tyś. km. Zawór tankowania przymocowano pod tylnym zderzakiem.

Efekty montażu instalacji LPG w Iveco Daily

Po zamontowaniu instalacji LPG w samochodzie i przejechaniu 400 km na autostradzie i po drogach lokalnych średnie spalanie wyniosło 16,8 l benzyny na 100 km. Zakładając, że koszt benzyny za litr wynosi 5 zł, a LPG 2 zł, gdzie przed montażem Iveco Daily spalał 17 litrów na 100 km na autostradzie oraz 15 l na drogach lokalnych, po montażu spalanie na autostradzie wyniosło 18 l, a na drogach ekspresowych 16 l, oszczędność wyniosła średnio 46 złotych na 100 km. Zatem dzięki instalacji LPG w samochodzie koszty paliwa spadną o 58%.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Iveco Daily, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Iveco Daily:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Iveco Daily instalacja LPG
Iveco Daily instalacja LPG
Iveco Daily instalacja LPG