Instalacja LPG w Mini Paceman

Mini Paceman 2015 1.6 Turbo 218KM po montażu instalacji gazowej LPG

Instalacja LPG w Mini Paceman. Kolejnym samochodem naszego klienta, który wzięliśmy na warsztat było Mini Paceman z 2015 roku. Samochód posiada wyposażony w turbosprężarkę silnik 1.6 o słusznej mocy 218 KM. Wszystko to spina ze sobą automatyczna skrzynia biegów. Samochód, który jako koncept zadebiutował w 2011 r. na salonie samochodowym w Detroit, natomiast wersja produkcyjna została zaprezentowana w Paryżu w roku 2012.

WYCENA INSTALACJI LPG

Producent określa ten model jako SAC, co jest skrótem od angielskiego określenia Sports Activity Coupe co można przetłumaczyć jako „Coupe o przeznaczeniu sportowo-użytkowym”. Określenia producenta podpierają osiągi – prędkość maksymalna tej konkretnej wersji, określanej jako John Cooper Works to 226 km/h, natomiast przyspieszenie jakie można osiągnąć to 6.9 s. Takie osiągi naprawdę potrafią wywołać duże emocje, a koszty takich emocji można obniżyć instalując w samochodzie instalację LPG

Nie jest to pierwszy nietypowy samochód tego klienta jaki wyposażyliśmy w instalację LPG, wcześniej zmierzyliśmy się również ze Smartem Fortwo – tam również znalazła się instalacja LPG zamontowana przez nas.

Mini Paceman Małe rozmiary to wielkie wyzwania

Z powodów niewielkich rozmiarów, należało w przypadku tego Mini zastosować musieliśmy zbiornik cylindryczny o pojemności 65 litrów, to znaczy że w rzeczywistości będzie można do takiego baku zatankować 52 litry gazu. Problemem było również rozwiązanie kwestii wlewu paliwa – mało miejsca pod klapką wlewu benzyny zmusiło nas do zastosowania wkręcanego adaptera. Stosuje się takie rozwiązania, aby nie było konieczności tworzenia otworów w karoserii.

Instalacja LPG w Mini Paceman jakie są koszty eksploatacji?

Mini Paceman, szczególnie w tej wersji silnikowej – nie jest samochodem oszczędnym. Jest to cena, jaką musimy zapłacić za szczególne doznania, jakie nam zapewnia 218 KM. Spalanie jakie deklaruje producent w cyklu mieszanym to 7.5 l/100 km. Jest to spalanie, które aby uzyskać należy oszczędnie używać prawej nogi. Bardzo oszczędnie. Gdy chcemy wykorzystać moc którą mamy do dyspozycji spalanie znacznie wzrośnie. Po instalacji systemu LPG udało się nam uzyskać spalanie na poziomie 11 litrów LPG plus około pół litra benzyny. Uzyskaliśmy takie spalanie na autostradzie, niestety jazdy w cyklu mieszanej nie udało się sprawdzić, gdyż klient potrzebował samochodu.

Ogólnie rzecz ujmując, instalacja LPG w Mini Paceman przyniosła oszczędności na poziomie 28% mniejszych niż w przypadku benzyny. Nad opłacalnością takiego kroku każdy z nas musi się zastanowić. Jeżeli miesięcznie samochód przejeżdża wiele kilometrów, instalacja LPG zwróci się w miarę szybko.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG