Instalacja LPG w Ford Transit

Ford Transit Platforma 2016 3.7 V6 275KM – LPG

Ford Transit Platforma 2016 znalazł szerokie zastosowanie na polskich drogach. Chętnie wykorzystuje się go do transportu samochodów, jako laweta. Znane też jest wykorzystanie pojazdu w pogotowiu, policji czy straży pożarnej oraz inne niekonwencjonalne zastosowania.

WYCENA INSTALACJI LPG

Historia Forda Transita

Transit produkowany jest przez amerykański koncern Ford od ponad 70 lat jako samochód klasy średniej i wyższej. Był pierwszym pojazdem dostawczym tego producenta, który trafił na europejski rynek. Do tej pory, doczekał się sześciu generacji, z której ostatnia – szósta, produkowana od 2012 roku – została znacząco zmodyfikowana. Najnowsze wersje Forda Transita posiadają:

  • zróżnicowaną długość nadwozia (od 2014 roku)
  • nową platformę ze strzelistymi reflektorami i atrapą chłodnicy w kształcie trapezu nad kokpitem
  • podłużne, wąskie oświetlenie tylne.

Co ciekawe, szósta generacja przyjęła się nie tylko w Europie, ale też doceniono ją w Stanach Zjednoczonych.

Ford Transit Platforma 2016 3.7 V6 275KM – stworzony dla LPG

Ponad trzy i półlitrowy silnik z pośrednim wtryskiem benzyny uważany jest za niezniszczalny, a jego konstrukcja aż prosi się o instalację systemu LPG. Dobrym rozwiązaniem jest montaż dwóch zbiorników cylindrycznych wzdłuż ramy pojazdu. Pozwala to na tankowanie 140L gazu przy pustych zbiornikach. Paliwo dostarczane jest do silnika za pomocą systemu trójników i zaworów. Tradycyjnie przy montażu instalacji gazowej wlew umiejscawia się na ramie platformy, w pobliżu wlewu benzyny.

Ile można zaoszczędzić po instalacji LPG w Fordzie Transicie?

Rozbieżności spalania w Transitach zależą od zabudowy nadwozia, obciążenia oraz prędkości na trasie i mogą wahać się od 10-20 litrów na 100 km. Średnie zużycie gazu wynosi ok 15L/100km co oznacza, że po zatankowaniu do pełna można na nich przejechać niemal 1000 km. W praktyce oznacza to, że montaż instalacji gazowej w Fordzie Transicie z 2016 roku daje oszczędności rzędu 45 zł na 100 km. Przy tak wysokim spalaniu i często wielu pokonywanych kilometrów samochodem służbowym, oszczędność jest szczególnie odczuwalna.

Instalacja LPG w Ford Transit – Czy warto kupić Forda Transita z 2016 roku?

Jeśli potrzebujemy samochód z platformą, którą będziemy w stanie dostosować do swoich potrzeb, to ten pojazd pozwoli na dużą elastyczność w modyfikacji nadwozia. Mocnym punktem Forda jest silnik, który aż prosi się o zainstalowanie LPG. Zmodyfikowany wygląd nie odbiega od konkurencji i z pewnością nie przyniesie wstydu właścicielowi. Instalacja gazowa jest objęta gwarancją, o ile przestrzega się zasad serwisowania auta. Z całą pewnością pojazd ten jest godny polecenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford Transit, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford Transit: