Instalacja LPG w Dacia Logan

Montaż instalacji gazowej LPG w Dacii Logan 2019 1.0 SCe 73 KM

Instalacja LPG w Dacia Logan. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować państwu montaż instalacji gazowej LPG w samochodzie osobowym Dacia Logan z 2019 roku. Opis ma charakter poglądowy i nie zawiera cen w jakich można wykonać daną realizację montażu w państwa pojeździe. W celu wyceny montażu instalacji gazowej LPG w państwa samochodzie należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie gazautomix.pl

WYCENA INSTALACJI LPG

Model Dacia Logan 2019 1.0 SCe 73 KM LPG

Samochód wykorzystany w teście jest fabrycznie nowy, a jego przebieg to równo 200 km. Właściciel pojazdu zlecił montaż instalacji gazowej w samochodzie, który ma być wykorzystywany jako taksówka. Samochód posiada odpowiednie oznaczenia na karoserii oraz ma zainstalowany taksometr. Szacuje się, iż pojazd będzie przejeżdżał rocznie średnio 50 000 km.

Dacia Logan Parametry techniczne samochodu


Pod maską opisywanego modelu znajdziemy trzycylindrowy, wolnossący silnik z pośrednim wtryskiem benzyny o pojemności 1 litra z oznaczeniem SCe i mocy 73 KM.

Dacia Logan to samochód klasy compact produkowany przez rumuński koncern Dacia od 2004 roku. Historia tego modelu sięga początku 1999 roku, kiedy to szef koncernu Renault polecił konstruktorom firmy zbudować samochód, którego koszt nie przekraczał by 5000 euro i wszedł by do sprzedaży pod marką Dacia należącej do Renault.

Pojazd został zbudowany w oparciu o płytę podłogową wykorzystaną wcześniej w Renault Modus, zawieszenie pochodzi z modelu Renault Clio 2, silnik benzynowy pochodzi z Renault Thalia, a silnik wysokoprężny z modelu Renault Megane 2.

Dacia Logan oraz Dacia Sandero drugiej generacji zostały zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Paryżu, w 2012 roku.

Auto posiada wyraźne linie nadwozia oraz nową stylistykę, która ma za zadanie uatrakcyjnić jego wygląd. Mocnymi punktami tego modelu są reflektory, grill i tylne światła. Natomiast tył samochodu wieńczy mały spoiler.

Specyfikacja serwisowa pojazdu Dacia Logan z instalacją LPG

W przypadku prezentowanego modelu klient wykupił gwarancję na silnik, co oznacza przeniesienie obsługi serwisowej silnika na serwis gazautomix.pl . Z racji wykonywanego zawodu klienta naszego serwisu nie było zbyt dużo czasu na operację litrażowania samochodu, więc przyjęliśmy dane z serwisu autocentrum. Według raportów autocentrum spalanie benzyny w tym modelu Dacii Logan wynosi od 6 do 8 litrów na 100 przejechanych kilometrów.

Natomiast po montażu instalacji LPG samochód powinien pobierać około 7 litrów gazu. Na specjalne zamówienie klienta zabudowany został zbiornik toroidalny o pojemności całkowitej 52 litrów gazu. Pojemność efektywna takiego zbiornika to 42 litry gazu, a dystans jaki może zostać pokonany na pełnym zbiorniku to około 600 kilometrów. Przestrzeń pod klapką tego modelu jest na tyle duża, że możliwe było zmieszczenie wlewu gazu obok wlewu benzyny.

Ile kosztuje instalacja LPG w Dacia Logan ?

W tym modelu Dacii instalacja LPG spłaci się w bardzo szybkim czasie, ponieważ klient będzie w krótkim czasie wykonywał duże przebiegi. Oprócz wykupionej dodatkowej gwarancji na silnik klient otrzymuje również 5-letnią gwarancję na instalację LPG. Aby ją utrzymać klient musi serwisować samochód raz w roku lub co 20 000 przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Dacia Logan, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Dacia Logan: