Instalacja LPG w Audi Q3

Audi Q3 2017 2.0 TFSI 180KM po montażu instalacji gazowej LPG

Instalacja LPG w Audi Q3. Prezentowany model Audi Q3 wyposażony jest w silnik TFSI o pojemności 2 litrów i mocy 180KM. Zamontowana instalacja gazowa jest o tyle korzystna, ponieważ auto do prawidłowego działania potrzebuje 90% gazu i tylko 10% benzyny. Paliwo jest wtryskiwane wgłąb komory spalania podobnie jak to ma miejsce w samochodach z napędem diesel, dlatego nie dało się wykluczyć obecności paliwa, do odpowiedniego działania samochodu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Rozruch silnika testowanego Audi z zamontowaną instalacją gazową odbywa się za pomocą benzyny. Przy osiągnięciu 30 stopni przez reduktor, samochód automatycznie przełącza się na zasilanie gazem.

Audi Q3 spalanie

Po zamontowaniu instalacji gazowej, doszło do testów spalania Audi Q3 na odcinkach o łącznej długości 200 kilometrów. Pierwszy test odbył się na drodze lokalnej, auto nie przekraczało prędkości 100 km/h, a wyniki prezentowały się następująco:

* spalanie gazu 9,5 L / 100 km

* spalanie benzyny 0,8 L / 100 km

Drugi z testów miał miejsce na autostradzie, auto nie przekraczało prędkości 140km/h, wyniki:

* spalanie gazu 12,5 L / 100 km

* spalanie benzyny 1,5 L / 100 km

Auto zasilane samą benzyną przy spokojnej jeździe wykazywało spalanie na poziomie: ok. 10 L / 100 km; a przy jeździe bardziej dynamicznej, spalanie może sięgać nawet: 14 L / 100 km.

Jak przebiegają pracę przy montażu instalacji gazowej ?

Każdy z pracowników zajmuję się innym zadaniem, zaczynając od montażu zbiorników gazu i zaworów, kończąc na montażu reduktorów i elektroniki. Po ukończonym montażu auto przejmuje diagnosta, który programuje i sprawdza całość zamontowanej instalacji. Po takich procedurach auto nadaję się do użytku i zostaje wypuszczone na drogę.

Zbiornik gazu zamontowany jest w miejscu koła zapasowego, tak aby nie przeszkadzał on przy przewozie przedmiotów w bagażniku. W omawianym modelu Audi został zamontowany zbiornik o pojemności 49 litrów, z czego do zatankowania dostępnych jest 40 litrów gazu. Zawór tankowania został umiejscowiony pod klapką wlewu benzyny.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG