Instalacja gazowa LPG w Ford S-Max

Ford S-MAX 2007 2.5 Turbo 220KM Po montażu instalacji LPG

Instalacja gazowa LPG w Ford S-Max. Ford S-MAX z 2007 roku to kolejny pojazd który wyposażyliśmy w instalację LPG. Silnik jaki znajdziemy pod maską, to turbodoładowana jednostka 2.5, rozwijająca niebagatelną moc 220 KM. Identyczny silnik znajduje się w bardziej kompaktowym modelu Focus ST220 – stąd jego oznaczenie. Sam model został zaprezentowany na paryskich targach motoryzacyjnych w 2006 r.

WYCENA INSTALACJI LPG

Samochód został zaprojektowany w myśl filozofii Kinetic Design, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Wnętrze ma wiele elementów które możemy znaleźć również w modelu Mondeo czwartej generacji. Zajął on pierwsze miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007. Egzemplarz którym się zajęliśmy należy do pierwszej generacji modelu S-MAX, od 2014 jest produkowana jego druga generacja.

Przeróbki S-MAXa na potrzebę instalacji LPG – czyli jak się zmieścić w dużym aucie?

Pomimo pozornie dużego samochodu, montaż instalacji LPG nie był prosty. Zaszła konieczność zastosowania toroidalnego zbiornika paliwa zamontowanego na zewnątrz, ponieważ producent samochodu nie przewidział miejsca na koło zapasowe. Zbiornik paliwa ma pojemność 55 l., przy czym zatankować można 45 l. gazu. Sytuację dodatkowo utrudnił fakt, iż samochód ma układ podwójnego wydechu, co znacznie skomplikowało montaż zbiornika.

Finalnie, aby wyposażyć samochód w instalację LPG należało przerobić podłogę bagażnika. Modyfikacji musiał ulec także układ wydechowy, z czynnych dwóch rur wydechowych została tylko jedna, natomiast druga pozostała zaślepiona. Jej końcówka pozostała przy tylnym zderzaku aby zachować estetykę samochodu. Pod klapką wlewu paliwa ilość dostępnego miejsca wymusiła konieczność zastosowania wlewu gazu na wkręcanej przedłużce.

WYCENA INSTALACJI LPG

Przy okazji montażu instalacji LPG, klient zlecił nam również zamontowanie haka holowniczego. Wpasowanie go pomiędzy zbiornik a zderzak nie było prostym zadaniem z powodu małej ilości dostępnego miejsca, lecz udało się je wykonać.

Ford S-Max spalanie z LPG

Z racji nieprzeciętnej mocy silnika zastosowanym w samochodzie Ford S-MAX, spalanie również nie należy do najniższych. Producent podaje spalanie na poziomie 12 litrów, co jest możliwe jeżeli jedziemy spokojnie. Natomiast gazu samochód zużyje 14l, co skutkuje oszczędnością wynoszącą około 53%.

Instalacja jest objęta gwarancją na 100 tys. przejechanych kilometrów lub 5 lat w zależności od tego co nastąpi pierwsze. Aby gwarancja była ważna, samochód należy serwisować raz w roku, lub co 20 tys. kilometrów. Gwarancja obejmuje także zawory, oraz brak sytuacji wypalenia gniazd zaworowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG