Autor: Automix Aktualności, LPG Kia, Po montażu instalacj gazowej LPG, samochody lpg

Hyundai Kona LPG

Hyundai Kona LPG - Instalacja LPG

Hyundai Kona - Montaż instalacji  LPG

Hyundai Kona to młodsza siostra Hyundaia Tucson. Na pierwszy rzut oka przypomina nam nieco Citroena C3. Sylwetka Kony jest jednak bardziej agresywna i wyróżniająca się na ulicy. Jeżeli zaś chodzi o crossovery Hyundai Kona konkuruje z Kia Stonic, Volkswagen T-Roc, a także Mazdą CX3. To oryginalny model z dwupoziomowym układem świateł, który doskonale sprawdzi się w mieście. Jest nie za duży, ale posiada podwyższone zawieszenie, które ułatwia parkowanie przy wysokich krawężnikach. W środku nie brakuje miejsca do wygodnej jazdy.

Pod maską Hyundai Kona znajdziemy trzycylindrową jednostkę Turbo GDI o pojemności 1 l. To silnik z turbo ładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, który generuje moc 120 KM. Montaż instalacji LPG w tym modelu nie nastręcza większych trudności. W rezultacie podzespoły idealnie komponują się z zawartością maski. Niskie ceny LPG powinny być zachętą do wyposażenia własnego samochodu w taką instalację.

Zajrzyjmy teraz do bagażnika. Hyundai Kona posiada niezbyt duży bagażnik o pojemności 361 l. W jego wnętrzu jest umieszczany zbiornik toroidalny o całkowitej pojemności 58 l, który pozwala na zatankowanie 46 l gazu LPG. Dystans jaki zostanie pokonany na pełnym tankowaniu to nawet 750 km. Złącze do tankowania znajduje się tradycyjnie pod klapką do wlewu paliwa. W przypadku Kony jest na nie wystarczająco dużo miejsca i mechanicy nie muszą stosować przejściówek. Całość wygląda bardzo estetycznie.

Hyundai Kona - Spalanie

Hyundai Kona doskonale radzi sobie z przełączaniem pomiędzy gazem a benzyną. Kierowca praktycznie nie zauważa różnicy podczas jazdy na LPG. Moment przełączenia jest trudny do uchwycenia, więc komfort prowadzenia samochodu nie obniża się. W lecie Kona zostaje zasilona gazem tuż po odpaleniu. W zimie przy niskiej temperaturze zazwyczaj musimy przejechać 500-700 dodatkowych metrów.

Według naszych klientów spalanie benzyny w Hyundai Kona wynosi 7-7.5 l. Po montażu instalacji gazowej wykonaliśmy litrażowanie, które pokazało sporą zmianę. Na 200-kilometrowym odcinku autostrady, gdzie nie przekraczaliśmy prędkości 120 km/h, spalanie LPG wyniosło 6 l, a benzyny - 1 l. Wybierając instalację gazową, poczujemy zdecydowaną różnicę w portfelu. Cena jej montażu nie powinna powstrzymywać nas przed decyzją. Koszty zwrócą się po przejechaniu 25 tys. km.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Hyundai Kona?

Po montażu instalacji LPG jeździmy z reguły tanio i ekologicznie. Nie inaczej jest w przypadku Hyundai Kona. Nasze wydatki na paliwo ulegną zdecydowanej redukcji. Na każdych 100 km jazdy zaoszczędzimy 17 zł. Po przejechaniu 1000 km w portfelu zostanie więc 170 zł, a po 10 000 km - aż 1700 zł. Ze względu na niskie ceny LPG, koszt instalacji gazowej zwróci się po około 25 tys. km. Na koniec warto przypomnieć, że na instalacje LPG wykonywane w naszym warsztacie oferujemy gwarancję. Okres gwarancyjny obejmuje 5 lat, lub pierwsze 100 tys. przejechanych kilometrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Hyundai Kona, kliknij w poniższy przycisk.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Hyundai Kona:

Hyundai Kona 2018 1.0 T-GDI 120KM – instalacja LPG

Tagi: , , , , , ,

O autorze

Scroll Up