Hummer H2 instalacja LPG

Hummer H2 2006 6.0 Vortec 321KM po montażu instalacji gazowej LPG

Hummer H2 instalacja LPG. Bohaterem realizacji jest Hummer H2 – młodszy brat znaczniej masywniejszego Hummera H1, który uznawany był za samochód ciężarowy; model H2 to osobowy SUV o wadze „jedynie” 29oo kg. Pomimo że z wyglądu przypomina brata, to ma on nieco inny charakter: własności terenowe zamieniono na komfort i wygodę jazdy.
Opisywany pojazd to piękny żółty model z 2oo6 roku. Hummer H2 pierwszy raz został zaprezentowany w salonach samochodowych w Detroit w 2ooo roku, a modele seryjne zaczęto produkować w roku 2oo2 – od tego czasu, aż do 2oo9 tworzone były przez General Motors pod marką Hummer. W tym czasie na rynek wypuszczono aż 15.ooo egzemplarzy.

WYCENA INSTALACJI LPG

Charakterystyka pojazdu Hummer H2

Pod maską samochodu kryje się mocny silnik o mocy 321 kM z oznaczeniem Vortec o pojemności 6 litrów.
Z powodu montażu instalacji LPG modyfikacji poddany został układu wydechowy (szczegóły zawarto poniżej). Stały napęd na cztery koła przekazywany jest za pomocą automatycznej skrzyni biegów (4-biegowej) oraz 2-biegowego reduktora.
Konstrukcja Hummera H2 powstała na ramie samochodu Chevrolet Tahoe. Przestronne wnętrze pozwoliło na zamontowanie dużych i wygodnych foteli, zaś miejsce pozostawione na nogi oraz przestrzeń nad głową, pozwala na swobodną jazdę samochodem osobie nawet o znacznych gabarytach. Hummer posiada 3 rzędy foteli – idąc od przodu, są to odpowiednio 2 miejsca, 3 miejsca oraz w tyle kabiny znajduje się jeszcze jeden fotel.

Hummer H2 Instalacja LPG w Hummer H2

Pozostawienie pojedynczego siedzenia z tyłu samochodu (na życzenie Klienta) sprawiło, że zbiornik na gaz znalazł się ostatecznie pod samochodem. Ten pojedynczy zbiornik cylindryczny znajduje się pomiędzy dwoma tłumikami zamontowanymi po bokach (konieczność rezygnacji z jednego tłumika na środku, aby zrobić miejsce na instalację). Opisywany zbiornik ma pojemność 65 litrów, a więc umożliwia zatankowanie 52 litrów gazu, co pozwala na przejechanie 2oo-25o kilometrów.
Wraz z pierwszym zbiornikiem, ich pojemność całkowita wynosi 130 litrów (1o2 litry gazu), co daje możliwość przejechania 4oo-5oo km pomiędzy tankowaniem. Spalanie na 1oo kilometrów wynosi 2o-3o litrów benzyny oraz 22-35 litrów gazu. Wlew gazu umieszczono pod tylnym zderzakiem.
Oczywiście Auto Mix proponuje właścicielowi 5-letnią gwarancję na instalację LPG (warunkiem jest jedynie serwis raz w roku lub co 2o.ooo przejechanych kilometrów). Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zajrzeć na stronę internetową firmy Auto Mix i włączyć subskrypcję w mediach społecznościowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Hummer H2, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Hummer H2: