Honda Odyssey LPG

Honda Odyssey – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Honda Odyssey 2018 3.5 280KM – Instalacja LPG

Honda Odyssey LPG. Do Auto Mix trafił kolejny van rodem z Ameryki, jest to Honda Odyssey z roku 2018. Pierwszy model wyprodukowany został w roku 1994 a samochód, w którym wykonaliśmy montaż instalacji LPG należy do V generacji. W USA ten samochód zyskał miano „best car ever made” co dosłownie znaczy – najlepszy samochód jaki kiedykolwiek powstał.

Świadczy o tym również jego efektowny design. Wzdłuż niemal całej karoserii biegną chromowane listwy. Takich lśniących dodatków jest więcej; znajdują się przy przednich i tylnych lampach, chromowane są także klamki.

Komfortowa Honda Odyssey ma nawet szyberdach. Obszerne wnętrze auta, w którym została u nas zamontowana instalacja gazowa jest wyposażone luksusowo. Skrzynia biegów jest w formie przycisków, znajdują się tam elektroniczne zegary i duży ekran multimedialny. Wszystkie elementy wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Tylne drzwi i bagażnik otwierane są za pomocą pilota.

Pod maską znajduje się jednostka 6-cylindrowa o pojemności 3,5 litra. Jest to silnik wolnossący z bezpośrednim wtryskiem benzyny, który generuje  moc 280 KM. Instalację LPG zamontowaliśmy bardzo estetycznie. Widoczny jest tylko elektrozawór i filtry, które ułatwiają nam coroczne serwisowanie w ramach naszej 5-letniej gwarancji.

Wlew na gaz LPG jest wbudowany w całości, nie ma zatem potrzeby używania adaptera. W bagażniku umieściliśmy 2 zbiorniki na LPG. Każdy z nich ma pojemność 55 litrów. Ze względu na 80% zapełnienia można do nich zatankować łącznie 88 litrów paliwa. Ta ilość wystarcza na pokonanie dystansu 700 kilometrów.

Honda Odyssey LPG spalanie

Prezentowany model ma niewielki przebieg; tylko 40 tys. km. Przy dużych gabarytach vana spalanie benzyny wynosi około 15 litrów na 100 km. Po zamontowaniu instalacji gazowej 90% będzie to spalanie LPG a tylko 10% benzyny. Instalacje LPG w tego typu samochodach generują znaczną oszczędność, ponieważ cena LPG jest znacznie niższa od ceny benzyny. Zwłaszcza że nazwa modelu nawiązuje do Odysei, co kojarzy się z wędrówką. Zatem samochód jest przeznaczony do długich podróży.

Aby zwiększyć zasięg jazdy bez dodatkowego tankowania umieściliśmy 2 duże zbiorniki na gaz. Honda Odyssey pomieści 8 osób. Z tyłu są 2 rzędy siedzeń dla 3 osób w każdym rzędzie. Po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń zbiorniki są niewidoczne, bo przykryliśmy je specjalną półką, którą zamówiliśmy u tapicera.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Honda Odyssey?

Warto zakładać instalacje LPG w samochodach służących do dalekich podróży, bo koszt instalacji gazowej zwróci się już po przejechaniu około 25 tysięcy kilometrów. Podczas eksploatacji oszczędności będą spore, ponieważ na każdych 100 km oszczędza się około 40 zł, po przejechaniu 1000 km to będzie 400 zł, a na 10 tysiącach km 4 000 zł.

Gdy w samochodzie znajduje się Instalacja gazowa cena łączna paliwa znacznie się redukuje w porównaniu z zasilaniem samą benzyną. LPG to paliwo ekologiczne, umożliwiające zarazem ekonomiczną eksploatację pojazdu.

Honda Odyssey LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Honda Odyssey, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Honda Odyssey:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG