Ford Raptor instalacja LPG

Ford Raptor 2019 3.5 V6 450KM Po montażu instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford Raptor instalacja LPG. Dzisiaj omówimy instalację LPG w Ford Raptor, zanim jednak przejdziemy do Forda, to chcemy się Wam pochwalić, że już niedługo pojawi się nasza kolejna realizacja. Będzie to Mercedes klasy E 250 1.8 CGI, gdzie również wykonaliśmy instalację LPG.

Ford Raptor instalacja LPG i 450KM mocy, jaki ma silnik?

Tyle koni nie bierze się znikąd. Silnik Raptora to V6 o pojemności 3.5 L. Jest wyposażony w dwie turbosprężarki i podwójny system wtryskiwaczy. Fachowo nazywamy to systemem dual – 6 wtryskiwaczy bezpośrednich i 6 wtryskiwaczy pośrednich. Taka konfiguracja daje nam 450KM pod maską.

WYCENA INSTALACJI LPG

Montaż instalacji LPG w Fordzie Raptor

Dobór miejsca do montażu LPG nie był trudny. Wybraliśmy podwozie. Umieściliśmy zbiornik w miejscu koła zapasowego. Zbiornik LPG, który zamontowaliśmy, ma pojemność 103 litrów i pozwala na zatankowanie około 83 litrów gazu. Natomiast wlew gazu umieściliśmy obok wlewu paliwa. Dzięki specjalnemu adapterowi, który należy użyć podczas tankowania, to nie ma mowy o pomyleniu wlewu LPG z wlewem paliwa. Adapter oczywiście dołączamy do każdego zestawu.

Ford Raptor spalanie po instalacji LPG?

No cóż, Ford Raptor apetyt na paliwo to ma bardzo wielki, bo spalanie może wynosić od 15 do 23 litrów/100 km. Zależy też od stylu jazdy, bo nie wykluczone, że przy jeździe dynamicznej te liczby będą większe. Dlatego też stąd wcześniej omówiony montaż instalacji LPG, który równie dobrze odżywi Raptora w połączeniu z benzyną, ale mniejszym kosztem.

Po wykonanej instalacji litrażowaliśmy Raptora w dwóch codziennych sytuacjach. Obraliśmy trasę 200 km. Pierwsze miejsce litrażowania to autostrada, na której przy prędkości ok. 140 km Ford Raptor osiągnął spalanie LPG na poziomie 19 L + 5 L benzyny. Natomiast w jeździe lokalnej ok. 80 km/h spalanie gazu wyniosło 13 L + 2 L benzyny.

Jesteś fanem motoryzacji? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek o Raptorze.

Ford Raptor – ciekawostki

Produkowany jest od 1947 roku, a 13-ta generacja tego modelu od 2013 roku. Jest to pickup pełnowymiarowy, klasyfikowany jako samochód dostawczy. Natomiast Raptor, w którym montowaliśmy instalację LPG to młodziak z 2019 roku. Najbardziej charakterystyczną cechą tego modelu jest ogromny grill z napisem Ford. Grill został zaprojektowany tak, że zamyka się, aby zapewnić lepszy opływ powietrza lub otwiera, aby umożliwić lepsze chłodzenie. Oprócz grilla Raptora rozpoznasz po reflektorach w kształcie litery C.

WYCENA INSTALACJI LPG

2017 rok i ulepszona seria Forda Raptora 13-tej generacji

Modernizacja obejmowała układ atrapy chłodnicy, kształt reflektorów i nową ramę, która odciążyła masę pojazdu. Ponadto Raptor w zestawieniu z innymi wersjami tego samochodu charakteryzuje się poprawiony właściwościami jezdnymi na powierzchniach twardych. Dzięki czemu możemy o Fordzie Raptor powiedzieć, że jest sportową terenówką.

Była to nasza kolejna realizacja montażu LPG z systemem dual.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford Raptor, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford Raptor:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Ford Raptor instalacja LPG
Ford Raptor instalacja LPG
Ford Raptor instalacja LPG