Ford Kuga LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford Kuga Montaż instalacji LPG

Ford Kuga LPG. Ford Kuga to bardzo przestronny SUV, który dzięki swoim gabarytom oraz napędowi na cztery koła zyskał uznanie na całym świecie. Mimo, że jest to duże, rodzinne auto to inżynierowie zadbali o to, aby montowane jednostki charakteryzowały się dynamiką i sportowym zacięciem. Nie musi to jednak oznaczać wysokich opłat za paliwo, bo montaż instalacji lpg w tym aucie jest jak najbardziej możliwy. Instalacja gazowa nie przekłada się w żaden sposób na komfort jazdy, a może obniżyć rachunki o nawet 50%.

Ford Kuga Instalacja LPG

W dzisiejszym odcinku wykonaliśmy montaż instalacji lpg w samochodzie Ford Kuga z 2019 roku. Zaglądając pod maskę tego samochodu ujrzymy benzynowy silnik 1.5 EcoBoost, do którego właściciel zażyczył sobie cheap tuning oraz montaż instalacji lpg. Samochód jest dość duży i ciężki, a więc zdecydowaliśmy się na umiejscowienie zbiornika toroidalnego lpg w bagażniku, a konkretniej w miejscu koła zapasowego.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jego całkowita objętość to 49 litrów, pojemność użytkowa 39 litrów, a dystans na pełnym zbiorniku to około 400 kilometrów. W przypadku Forda Kugi instalację lpg musieliśmy doposażyć w adapter, gdyż miejsce pod klapką było niewystarczające. Nie wpływa to w żaden sposób na komfort podróżowania lub tankowania. Należy jedynie pamiętać, aby mieć adapter przy sobie.

Ford Kuga LPG spalanie

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaka jest instalacja gazowa cena w przypadku tak pojemnego i ciężkiego suva. Zacznijmy jednak od krótkiego porównania kosztów litrażowania na benzynie i na gazie. Ford Kuga, w którym założyliśmy instalacje lpg to pojazd dość paliwożerny. Ze względu na jego wagę zużywamy średnio 10 litrów benzyny na 100 km.

Jeżeli chodzi o spalanie lpg to uśredniając będzie wynosiło 9 litrów gazu plus litr benzyny. Oznacza to, że lpg cena, a konkretniej pokonanie 100 kilometrów na tym paliwie wyniesie nas około 23 złote. Instalacje gazowe są więc w przypadku Forda Kugi dość opłacalną inwestycją.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Ford Kuga

WYCENA INSTALACJI LPG

To ile zaoszczędzimy jeżdżąc w dużej mierze zależy od tego jaka jest cena lpg na stacjach benzynowych. Przyjmując ceny 2 zł/l lpg i 5zł/l benzyny do obliczeń okazuje się, że na każdych 100 kilometrach zaoszczędzimy około 25 złotych. Idąc dalej, 1000 przejechanych kilometrów daje nam 250 zł więcej w kieszeni.

W przypadku 10000 kilometrów nasza instalacja gazowa pozwoli nam na zachowanie 2500 zł. Całkowity koszt założenia lpg zwróci się nam więc po około 20000 kilometrów. Instalacja gazowa w tym przypadku okazuję się być strzałem w dziesiątkę, bo klient będzie jeździł praktycznie za pół ceny.

Jeżeli interesuje cię koszt instalacji gazowej do Ford Kugi, kliknij w poniższy przycisk.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford Kuga, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford Kuga: