Ford EcoSport z instalacją LPG

Ford EcoSport 2019 1.0 EcoBoost 125KM po montażu instalacji gazowej LPG

Ford EcoSport po modernizacji wizualnej

Ford EcoSport z instalacją LPG. Ford EcoSport 2019 1.0 EcoBoost 125KM jest bardzo podobny do Forda Kugi, lecz znacząc różni się rozmiarem. Posiada on silnik z turbodoładowaniem o mocy 125KM.

Produkowany jest od 2003 roku, jednak pierwsza generacja to były SUVy. Obecna generacja produkowana jest od 2012 roku. Pierwszą generację produkowano tylko na rynek Ameryki Środkowej i Południowej, europejska wersja produkcyjna została zaprezentowana w 2012 roku na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Samochód ten został stworzony w oparciu o strategię mająca na celu wyprodukowanie samochodów na wszystkie rynki sprzedaży. Płyta podłogowa tej wersji Forda EcoSport pochodzi od Forda Fiesty. W 2016 roku samochód przeszedł gruntowną modernizację, zmieniono między innymi przód, kokpit oraz wyposażenie. Od końca 2017 roku jest on produkowany w Rumunii, skąd trafia na wszystkie rynki europejskie.

Średnie spalanie gazu LPG w nowej wersji Forda EcoSport 2019 1.0 EcoBoost 125KM po zamontowaniu instalacji LPG

Silnik w tym modelu posiada trzy cylindry, bezpośredni wtrysk benzyny oraz turbodoładowanie, średnie spalanie oscyluje tutaj między 6 a 10 l/100km, natomiast średnie spalanie gazu na 200 km wyniosło 7 litrów i 1 litr benzyny. Okazuje się więc, że po zamontowaniu instalacji gazowej, użytkownik może oszczędzić średnio aż 16,00 zł na 100 km, czyli wyda o 46% mniej pieniędzy niż podczas jazdy ze spalaniem tylko i wyłącznie benzyny.

Samochód nie posiada wnęki zapasowej, więc zbiornik toroidalny znajduje się pod spodem. Całkowita pojemność zbiornika wynosi 42 litry, natomiast możemy zatankować 34 litry gazu. Na pełnym zbiorniku pokonamy dystans ok. 500 km. Na wyraźne życzenie klienta i dla jego wygody wlew gazu został zamontowany, w całości bez żadnych przejściówek, obok wlewu benzyny.

WYCENA INSTALACJI LPG

Ford EcoSport z instalacją LPG. Pięcioletnia gwarancja dla użytkownika w Automix

Po zamontowaniu instalacji gazowej do Forda EcoSport 2019 klient otrzyma pięcioletnią gwarancję z limitem 100 tysięcy kilometrów, a żeby ją utrzymać będzie musiał serwisować samochód co najmniej raz w roku lub co 20 tysięcy przejechanych kilometrów. Oprócz instalacji gazowej, gwarancja obejmuje również silnik samochodu, w którym została ona zamontowana.

W trakcie zakładania instalacji firma oferuje, całkowicie za darmo, samochód zastępczy. Po założeniu instalacji w samochodzie, firma zapewnia swoim klientom również szkolenie dotyczące jej obsługi. Aby uzyskać informacje na temat ceny instalacji LPG w samochodzie tego typu, należy wypełnić formularz na stronie internetowej przedsiębiorstwa Auto Mix.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG