Ford Ecosport LPG

Ford Ecosport LPG. Posiadacie, lub planujecie nabyć Ford Ecosport z roku 2020? Mamy dla was ciekawą propozycję. Przedstawiamy Ford Ecosport w którym, została zamontowana instalacja LPG. Dzięki zabudowanej instalacji LPG pokonanie tym samochodem 100 kilometrów może być tańsze nawet ponad połowę!

Spalanie Ford Ecosport

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki modelu Ford Ecosport w oryginale. Silnik w tym samochodzie ma pojemność 1 litra, posiada trzy cylindry oraz turbodoładowanie, które pozwala generować moc 125 koni mechanicznych. Silnik jest oznaczony symbolem Ecoboost, pozwalającą na maksymalne wykorzystanie potencjału każdej kropli paliwa, minimalizując przy tym spalanie i emisję CO2. Spalanie benzyny w tym modelu waha się między 6 a 8 litrów.

Instalacja LPG w Ford Ecosport jakie spalanie

W celu sprawdzenia spalania po montażu instalacji LPG, przystąpiono do litrażowania samochodu dwa razy po 200km. Pierwsze litrażowanie odbyło się podczas jazdy autostradowej nie przekraczając prędkości 120 km/h, a drugie podczas jazdy lokalnej nie przekraczając 80 km/h. Podczas pierwszego litrażowania spalanie gazu wyniosło 7,5 litra plus 1,6 litra benzyny na 100km. Podczas kolejnego spalanie gazu wyniosło 7 litrów plus 1 litr benzyny na 100km. W tym modelu Forda jesteśmy w stanie zamontować zbiornik LPG pojemności 49 litrów, pozwalającej na zatankowanie około 40 litrów gazu.

Rozmieszczenie podzespołów instalacji LPG w Ford Ecosport

W opisywanym modelu zbiornik LPG został zainstalowany pod podwoziem, tak by nie tracić miejsca w bagażniku. Zawór tankowania gazu został natomiast umiejscowiony pod klapką wlewu paliwa. Jednak ze względu na ograniczone miejsce, dołączono adapter z którego należy skorzystać, aby zatankować LPG.

Ford Ecosport LPG – Ciekawostki

Ford Ecosport to samochód osobowy typu SUV produkowany od 2003 roku pod amerykańską marką Ford. Pierwsza generacja była skierowana jedynie na rynek amerykański. Od 2012 roku produkowana jest druga generacja, która trafiła już na ogólnoświatowy rynek. Opisywany model należy właśnie do drugiej generacji. Samochód powstał w oparciu o nową strategię One Ford, która ma na celu sprawienie, aby każdy model Forda nadawał się na wszystkie rynki sprzedaży.

W 2016 roku auto przeszło gruntowną modernizację, w ramach której zyskało nowy przód, zupełnie nowy kokpit i lepsze wyposażenie. Nietypowy w tym samochodzie jest sposób otwierania bagażnika. Klapa otwiera się w bok, a nie jak w przypadku większości samochodów do góry. Dodatkowo klamka bagażnika znajduje się w tylnej lampie, co też jest oryginalnym zabiegiem. W wersji ST-Line w środku spotkamy się z czerwonymi szwami i aluminiowymi pedałami.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Ford Ecosport, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Ford Ecosport:

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Ford Ecosport LPG
Ford Ecosport LPG
Ford Ecosport LPG