Dorabianie kluczy samochodowych – Jak dorobić kluczyk i zaprogramować pilot w samochodzie?

WYCENA INSTALACJI LPG

Dorabianie kluczy samochodowych — jak dorobić kluczyk i zaprogramować pilot w samochodzie?

Dorabianie kluczy samochodowych – Jak dorobić kluczyk i zaprogramować pilot w samochodzie? Kupując samochód, jego nowy posiadacz zazwyczaj otrzymuje dwa komplety kluczyków, którymi będzie mógł dostać się do auta. Dzięki temu łatwiej będzie o dorobienie kluczy, na wypadek zagubienia jednego z nich.

Co jednak zrobić w przypadku gdy drugi kluczyk samochodowy również zaginie? Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda kwestia dorabiania kluczy samochodowych w sytuacji, gdy nie posiadamy oryginalnego grotu.

Dorabianie kluczy do samochodu

WYCENA INSTALACJI LPG

W przypadku gdy posiadasz tylko jeden klucz do samochodu, najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie jego natychmiastowe dorobienie. Dzięki temu uchronisz się przed kosztami ich dorobienia, które są znacznie większe w sytuacji, gdy nie posiadasz oryginalnego grotu.

Dorobienie kluczy jest o wiele tańsze. Można tego dokonać również od ręki. W przeciwnym razie będziesz musiał poświęcić na to również więcej czasu. Podobnie jak i w przypadku, gdy oryginalne klucze do auta ulegną uszkodzeniu. Co wtedy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie naprawa kluczyków samochodowych.

Dorabianie kluczy samochodowych bez oryginalnego grotu

W tym wypadku pracownik serwisu będzie musiał wymontować cały zamek. Dotyczy to również sytuacji, w której oba z posiadanych kluczy zostały uszkodzone. Po wymontowaniu zamka ślusarz może zająć się dorobieniem grotu kluczyka. Wykonanie nowego grotu na podstawie budowy zamka może jednak potrwać nawet do kilku godzin.

Niestety jest to bardzo żmudny i długotrwały proces, a im bardziej zaawansowany technicznie zamek, tym dłużej może on potrwać. Sam przebieg demontażu wkładki przebiega stosunkowo szybko, jednak następnie należy ją wysłać do serwisu, który na postawie dostarczonej wkładki, dorobi nowy grot. Groty kluczy, nawet jeżeli oryginalne a jeszcze niedocięte, nie wystarczą do otworzenia zamka. Dlatego do wyjętej z drzwi wkładki należy dociąć grot, tak by do niej idealnie pasował.

Dorabianie kluczy z immobilizmem — krok po kroku

WYCENA INSTALACJI LPG

Po otrzymaniu wkładki wraz z dorobionymi grotami kluczyka należy następnie zaprogramować pilot. Dopóki pilot nie zostanie przypisany do zamka, samochód nie będzie na niego reagował. W tym celu należy podjąć następujące kroki:

 1. Ponownie zamontować wkładkę zamka w drzwi pojazdu,
 2. Sprawdzić, czy grot został dobrze docięty — poprzez wsadzenie go w zamek w celu jego zablokowania,
 3. Jeżeli grot pasuje, następnym krokiem jest kodowanie kluczyka. Aby to zrobić należy:
  1. Podpiąć maszynę do programowania do portu OBD
  2. Usunąć wcześniej zaprogramowane klucze,
  3. Zaprogramowanie nowych kluczy do auta — procedura ta może zająć ok. 15 minut. W tym czasie programator wykonuje całe zadanie, nie należy więc go odłączać od portu OBD.
 4. Po zakończonym programowaniu pilota, należy zaprogramować centralny zamek — również za pomocą podpiętego programatora.
 5. Sprawdzić czy auto da się zdalnie odpalić — jeżeli tak, oznacza to, że programowanie nowego klucza zostało zakończone pomyślnie. Należy również pamiętać o tym, by sprawdzić drugi z kluczy.
WYCENA INSTALACJI LPG

Jak widać, dorabianie kluczy samochodowych oraz docinanie grota bez posiadania oryginału jest możliwe. Procedura ta wymaga jednak uprzedniej weryfikacji dokumentów pojazdu. Każdy z serwisów oferujących tego typu usługę ma obowiązek sprawdzenia, czy osoba, która podaje się za właściciela auta, faktycznie jest jego posiadaczem.

Dzięki temu prawdopodobieństwo kradzieży auta spada do minimum. Dlatego w razie zagubienia kluczyka d samochodu, zawsze pamiętaj o tym, by do serwisu udać się z dokumentacją, która poświadczy, iż jesteś jego właścicielem.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do swojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG
WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film Dorabianie kluczy samochodowych – Jak dorobić kluczyk i zaprogramować pilot w samochodzie?

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG