Dodge Durango LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Dodge Durango Instalacja LPG

Dodge Durango LPG. Odpowiednio duża ilość miejsca pod klapką wlewu paliwa umożliwia zamontowanie wlewu gazu przy wlewie paliwa. Butla z gazem, która może mieć pojemność nawet do 100 litrów przez budowę samochodu musi być umieszczona pod samochodem.

Taki zapas gazu pozwoli na przejechanie wielu kilometrów. Pomimo dużego rozmiaru silnika instalacja gazowa w pełni mieści się pod maską. Dużą zaletą jest cena LPG, która pozwala na szybki zwrot z inwestycji w instalacje gazowe.

Dodge Durango spalanie

Silnik Hemi o pojemności 5.7 litra w układzie V8 generuje 365 koni mechanicznych. Dodge Durango w tej wersji silnikowej spala około 16 litrów benzyny na 100 kilometrów. Spalanie LPG w tym przypadku to około 18 litrów/100km w cyklu mieszanym, czyli miejsko – autostradowym. Można to porównać do wyniku 9 litrów benzyny na 100 kilometrów. Przy prowadzeniu można odczuć gabaryty samochodu.

Zawieszenie dobrze wybiera nierówności, fotele są wygodne i dobrze trzymające w zakrętach. Przyspieszenie w trybie sportowym jest bardzo zadowalające. Nie ma mocnego uderzenia jak w modelu Dodge Charger, jednak samochód dobrze zbiera się do startu. Wyprzedzanie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Amerykańskie jednostki bez problemy znoszą instalacje LPG.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Dodge Durango

W przypadku amerykańskich samochodów z dużym silnikiem montaż instalacji LPG jest bardziej opłacalny niż w przypadku aut europejskich. Gaz LPG dobrze współpracuje z prostymi w konstrukcji jednostkami z USA. Oczywistym jest, że inwestycja zwraca się tym szybciej, im większe jest spalanie oraz im więcej samochód pokonuje kilometrów.

W przypadku aut amerykańskich silniki są budowane w dość konwencjonalnej technologii, plusem w tym przypadku jest koszt montażu instalacji. Montaż dobrej instalacji gazowej kosztuje często mniej niż „zagazowanie” nowoczesnej, ale wysilonej jednostki europejskiej z bezpośrednim wtryskiem benzyny – dzięki temu inwestycja w instalację z reguły zaledwie po kilku miesiącach.

Przy dobrze zestrojonej instalacji gazowej, w przypadku dużych silników, szczególnie współpracujących z automatycznymi skrzyniami biegów, nie ma mowy o jakimkolwiek spadku osiągów.

Dodge Durango LPG Podsumowanie

Można z pewnością stwierdzić, że instalacja LPG w autach amerykańskich jest lepszym pomysłem niż w autach europejskich, w których wysilone silniki mogą źle odbierać gaz. Ze względu na duże zapotrzebowanie na paliwo inwestycja zwraca się bardzo szybko, a dźwięk amerykańskiego silnika V8 nie musi być drogi w utrzymaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Dodge Durango, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Dodge Durango:

Zobacz galerię zdjęć z realizacji montażu instalacji LPG w Dodge Durango:

Dodge Durango LPG
Dodge Durango LPG
Dodge Durango LPG