Dodge Charger Instalacja LPG

Dodge Charger Instalacja LPG. Samochód rodem z USA, czyli Dodge Charger z roku 2014 to klasa sama w sobie. Jest on pojazdem, który sporo spale, więc świetną informacją jest fakt, iż istnieje możliwość zamontowania w nim instalacji gazowej LPG.

Dodge Charger – klasyka, do której może zamontować LPG

Jednostką napędową Dodge’a Chargera jest ośmiocylindrowe HEMI, czyli tzw. jednostka z półkolistymi komorami spalania. Silnik ma pojemność 5.7 l i posiada moc 375 KM. Samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów i napęd na tylną oś. Do dyspozycji jest również duży zbiornik cylindryczny o całkowitej pojemności 90 litrów, przy czym można zatankować 72 litry gazu.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zawór tankowania, bez wszelkich adapterów, umieszczony jest pod klapką wlewu benzyny. Dodge Charger jest samochodem, który naprawdę dużo spala, bo nawet 12-14 l/100 km, natomiast po montażu instalacji gazu LPG, samochód będzie pobierał od 14 do 18 l gazu/100 km. Jest on samochodem osobowym klasy wyższej, produkowanym przez amerykański koncern Dodge do 2005 roku.

Dodge reaktywował nazwę Charger, jednak do zupełnie innego modelu, niż ten, który produkowany był w latach 60. i 70. XX w. Warto dodać, że druga generacja zdecydowała się na kontynuację koncepcji poprzednika.

Ewolucja niezwykłej, amerykańskiej limuzyny Doge Charger

Dodge Charger jest sedanem klasy wyższej, który pełni funkcję flagowego samochodu osobowego w ofercie producenta. Jest ponad pięciometrową limuzyną. Stylistyka mocno ewoluowała i samochód zyskał nowe elementy. Pojawiły się charakterystyczne przetłoczenia na drzwiach, podobnie stylizowany hak przedni oraz typowe, tylne lampy, które biegną przez całą szerokość tyłu.

Dodge Charger posiada mnóstwo cech podobnych do Chryslera 300C, a nawet Mercedes klasy E poprzedniej generacji. Pod nadwoziem Chargera znajduje się także stylistyka podobna do modelu Challenger.

WYCENA INSTALACJI LPG

Dodge’a Charger’a- amerykański Muscle Car

Najważniejszym czasem dla tego niezwykłego modelu Dodge’a były lata 60. i 70. XX w., gdy w Stanach Zjednoczonych panowała era Muscle Cars. W tych niezwykłych latach zostało wyprodukowanych wiele zapierających dech w piersiach maszyn, o których marzą wszyscy miłośnicy motoryzacji.

Flagowy samochód Dodge’a, czyli Charger, posiadał bogate wyposażenie, a jedną z ciekawostek jest fakt, iż część z nich miała winylowy dach. Z zewnątrz auto wyróżniało się typowymi pasami w tylnej części nadwozia oraz logotypami R/T. Potężny Charger ze względu na swoją złowrogą prezentację, budził respekt, dlatego w wielu filmach był wykorzystywany jako środek transportu czarnych charakterów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Dodge Charger, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Dodge Charger Instalacja LPG. Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Dodge Charger

Poniżej możesz zobaczyć galerię zdjęć:

Dodge Charger Instalacja LPG
Dodge Charger Instalacja LPG
Dodge Charger Instalacja LPG
Dodge Charger Instalacja LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG