Dacia Duster LPG

Dacia Duster Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Dacia Duster 2019 1.3 TCe 150KM LPG

Dacia Duster LPG. To najtańszy SUV na polskim rynku, który jest liderem w rankingu najchętniej kupowanych aut przez osoby prywatne. Najtańszą wersję Dustera kupimy za około 50 tys. zł, a najbogatszą z napędem cztery na cztery za nieco ponad 80 tys. zł. Wiele osób woli kupić za tą cenę nowy samochód niż inny używany bardziej prestiżowej marki. W nagraniu na Youtube prezentowaliśmy niedawno montaż instalacji LPG w Dacia Duster drugiej generacji z 2019 roku.

Dacia Duster została wyposażona w silnik TCe z bezpośrednim wtryskiem benzyny o pojemności 1.3 l, który generuje moc 150 KM. Instalacja gazowa nie rzuca się w oczy, bo podczas montażu przykładamy należytą uwagę do zabudowy. Silnik TCe jest bardzo skomplikowany, ale temat instalacji LPG znamy od podszewki. Gwarantujemy, że nie dojdzie do wypalenia zaworów, oraz gniazd zaworowych.

W bagażniku Dacia Duster nie mamy miejsca na koło zapasowe, więc nie możemy tam umieścić zbiornika na LPG. Dlatego zamontowaliśmy go pod samochodem. Całkowita pojemność zbiornika LPG wynosi 64 l, przy czym można zatankować 51 l gazu. Dystans jaki pokonamy na pełnym tankowaniu to około 600 km. Pod klapką do wlewu paliwa znajduje się pełne złącze. Żadne dodatkowe przejściówki nie będą więc konieczne.

Dacia Duster – Spalanie

Spalanie LPG jest niewątpliwie bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. W porównaniu z benzyną możemy tutaj sporo zaoszczędzić. Według deklaracji klientów Dacia Duster standardowo spala między 8 a 9 l tego paliwa. A jak wygląda sytuacja po montażu instalacji LPG? Litrażowanie, które wykonaliśmy na odcinku 200 km, nie przekraczając prędkości 100 km/h, wykazało, że na 100 km potrzebujemy 8.5 l gazu i 1.2 l benzyny. Cena instalacji gazowej powinna więc się szybko zwrócić.

Klienci nie zauważają żadnej różnicy w pracy na gazie. Samochód identycznie przyspiesza. Podczas przełączania między paliwami nie występują żadne szarpnięcia. To doskonała informacja zwłaszcza, że ceny LPG od lat pozostają na niskim poziomie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy instalacja LPG jest dla Ciebie, to zapraszamy do kontaktu.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Dacia Duster?

Po montażu instalacji LPG na 100 kilometrach zaoszczędzimy około 20 zł. Po przejechaniu 1000 km będzie to ok. 200 zł, a po 10 000 km – 2 000 zł. Biorąc pod uwagę cenę LPG, koszt instalacji gazowej zwróci się po przejechaniu ok. 25 tys. km. Jeśli zdecydujecie się na montaż w naszej firmie, zaoferujemy Wam dodatkowo pięcioletnią gwarancję z limitem 100 tys. km. Aby ją zachować, należy serwisować samochód raz w roku, bądź zgłaszać się co 20 tys. przejechanych kilometrów (w zależności co wystąpi wcześniej).

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Dacia Duster, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Dacia Duster:

Zobacz galerię zdjęć z realizacji montażu instalacji LPG w Dacia Duster: