Czy instalacja LPG może wybuchnąć podczas wypadku?

WYCENA INSTALACJI LPG

Wybuch instalacji LPG w trakcie wypadku czy jest możliwy?

Czy instalacja LPG może wybuchnąć podczas wypadku. Ryzyko eksplozji zbiornika z gazem LPG jest o wiele mniejsze niż baku na tradycyjne paliwo. Nawet w ekstremalnych sytuacjach wywołanych pożarem systemy zabezpieczające zbiornik przed gwałtownym wzrostem ciśnienia powinny uchronić auto przed wybuchem.

Czy instalacja LPG może wybuchnąć podczas wypadku?

Samochody zapalają się z reguły od rozlanego przy zderzeniu paliwa. Służby ratownicze nie odnotowują spektakularnych zdarzeń towarzyszących wypadkom samochodów z LPG. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne i zabezpieczenia czynią je znacznie bezpieczniejszymi od tradycyjnych układów benzynowych. Do wybuchu gazu w instalacjach LPG dochodzi niezwykle rzadko i to najczęściej na skutek nieszczelności systemu w autach pozostawionych w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak garaże i podziemne parkingi.

Jeśli zaparkowaliśmy w garażu zamkniętym, podziemnym – co w przypadku niektórych spółdzielni jest zakazane, ale nagminnie łamane – i czujemy gaz obok naszego samochodu, wypchnijmy nasze auto bez odpalania na zewnątrz. Dopiero na wolnej przestrzeni przekręćmy kluczyk i udajmy się do renomowanego serwisu, by zrobił przegląd naszej instalacji

Przeprowadzono już szereg testów, które potwierdzają wysokie bezpieczeństwo zbiorników LPG. Poniżej linki do filmów z przeprowadzonych testów:

Crash testzobacz
Test balistycznyzobacz
Próba ogniowazobacz

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG