Citroen C5 Aircross LPG

Citroen C5 Aircross Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Citroen C5 Aircross LPG. Citroen C5 Aircross to flagowy SUV od tej francuskiej marki. Rynek tego typu samochodów rozrósł się do tego stopnia, że każdy ma w swojej ofercie auto typu SUV. Tak nazywany jest prezentowany przez nas Citroen oraz BMW X7, które jest kilka rozmiarów większym autem. Ten francuski samochód wyróżnia się na drodze swoją stylistyką, do której Citroen z biegiem lat zdążył nas wszystkich przyzwyczaić.

Ten egzemplarz pochodzi z 2019 roku, a jego przebieg wynosi zaledwie 12500 przejechanych kilometrów. Pod maską tego samochodu znajdziemy turbodoładowany silnik o pojemności 1,2 litra, który legitymuje się mocą 130 koni mechanicznych. Wyposażony jest we wtrysk bezpośredni, co nie jest dla nas problemem, ze względu na nasze doświadczenie z tego typu rozwiązaniami. Instalacja gazowa jest w zasadzie niewidoczna, a jedynym widocznym elementem jest elektrozawór.

Citroen C5 Aircross LPG spalanie

Zbiornik gazu zamontowany jest pod podłogą bagażnika, co nie zmienia w żaden sposób przestrzeni bagażowej dostępnej dla użytkownika tego auta. Ma on pojemność 69 litrów, z czego do tankowania dostępne jest około 55 litrów. Pełny zbiornik pozwala na przejechanie dystansu od 700 do 800 kilometrów. Wlew gazu został zamontowany pod klapką wlewu benzyny. Ilość miejsca pozwoliła na zastosowanie pełnego złącza, co umożliwia tankowanie gazu bez używania dodatkowych przejściówek.

Citroen C5 Aircross z tym silnikiem, w zależności od stylu jazdy spala od 7 do 8 litrów benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. Po montażu instalacji gazowej ten samochód pobiera od 85 do 90 procent gazu oraz od 10 do 15 procent benzyny. W praktyce oznacza to spalanie od 7 do 8 litrów gazu oraz od 1 do 1,5 litra benzyny na każde przejechane 100 kilometrów.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross nie jest paliwożernym samochodem, ale jego właściciel zdecydował się na montaż instalacji gazowej w celu oszczędności pieniędzy na paliwie. Na każdych przejechanych 100 kilometrach, właściciel zaoszczędzi około 20 złotych, co na 1000 kilometrów daje 200 złotych, a przy 10000 – aż 2000 złotych. Koszt zabudowy zwróci się po przejechaniu około 25000 kilometrów.

Instalacja LPG nie wpływa na pracę nawet tak nowoczesnego silnika, nie jest widoczna oraz przy odpowiednim serwisowaniu jest bezawaryjna. Największą korzyścią płynącą z jej montażu są zaoszczędzone pieniądze, które mogą być wydane przez właściciela auta w każdy inny sposób, a nie na paliwo do samochodu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Citroen C5 Aircross, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Citroen C5 Aircross:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG