Citroen Berlingo LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Citroen Berlingo instalacja LPG

Citroen Berlingo LPG. Pod względem praktyczności auta takie jak Citroen Berlingo biją na głowę modne SUV-y. Trudno znaleźć bardziej wszechstronny i praktyczny typ samochodów. Montaż instalacji gazowej sprawia, że stają się również bardzo ekonomiczne. O szczegółach opowiemy Wam na przykładzie instalacji zamontowanej w Citroenie Berlingo z 2019 r. Realizacja, którą przedstawiamy Wam w tym materiale dotyczy Citroena Berlingo III generacji, pochodzącego z 2019 r., z niewielkim przebiegiem (jedyne 40 tys. km).

Silnik w prezentowanym modelu to 3-cylindrowa, turbodoładowana jednostka o mocy 110 KM. Wyposażona jest ona oczywiście w bezpośredni wtrysk paliwa i oznaczona symbolem Pure Tech. W naszej firmie wykonaliśmy już mnóstwo instalacji gazowych w autach posiadających tego typu silniki. Mamy naprawdę bardzo duże doświadczenie w tej materii. Zapewniamy, że jeżdżąc na LPG nie poczujecie żadnej zmiany jeśli chodzi o komfort jazdy. Sporą różnicę odczujecie za to jeśli chodzi o koszt zakupu paliwa.

Montaż LPG w Citroenie Berlingo

Pod podwodziem samochodu został zamontowany zewnętrzny zbiornik toroidalny o pojemności 58 litrów. To pozwala właścicielowi zatankować ok. 47 litrów gazu. Zawór tankowania umieściliśmy pod olbrzymią klapką wlewu benzyny. W tym miejscu nie było potrzeby stosowania dodatkowego adaptera.

Spalanie benzyny w tym modelu wynosiło między 7 a 8 litrów na 100 km, natomiast po montażu instalacji LPG samochód będzie pobierał 7 litów gazu, plus litr benzyny. Zasięg na gazie to ok. 650 km – czyli całkiem sporo. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat oszczędności związanych w zamontowaniem gazu w tego typu aucie – zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółową kalkulacją.

Citroen berlingo LPG – zobacz, ile można zaoszczędzić

Przedstawiamy porównanie kosztów spalania w prezentowanym samochodzie – przed i po zamontowaniu instalacji LPG. Przytoczone liczby dotyczą spalania na 100 km.

1. Przy prędkości do 140 km/h

Spalanie benzyny (Pb) na poziomie 8 l; koszt – 40 zł.

Spalanie LPG na poziomie 8 l + 1 l Pb; koszt – 21 zł.

2. Przy prędkości do 100 km/h

Spalanie Pb na poziomie 7 l; koszt – 35 zł

Spalanie LPG na poziomie 7 l + 1 l Pb; koszt – 19 zł

Do obliczeń wykorzystaliśmy następujące ceny paliw: Pb 5 zł/l, LPG 2 zł/l. Poziom spalania benzyny określiliśmy na podstawie informacji podanej przez klienta. Spalanie LPG zostało podane na podstawie własnego litrażowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie przytoczone wyżej parametry możemy stwierdzić, że po zamontowaniu instalacji LPG średni koszt spalania w omawianym samochodzie będzie niższy aż o 47 proc. Nasz klient średnio zaoszczędzi ok. 17,50 zł na 100 km. Słowem podsumowania – od początku historii auta klient będzie jeździł za pół ceny. Wycena instalacji LPG

Citroen Berlingo III generacji

Nowy Citroen Berlingo jest większy gabarytowo od poprzednika. Pod względem praktyczności tego typu auta biją na głowę modne SUV-y. Trudno znaleźć bardziej wszechstronny i praktyczny rodzaj samochodu. Zwłaszcza jeśli dodamy, że kombi-vany zazwyczaj są tańsze od vanów czy busów. W opisywanym przez nas modeli do dyspozycji mamy olbrzymi bagażnik o pojemności 850 l.

Warto też zwrócić uwagę na tylne przesuwne drzwi, dzięki którym do Citroena Berlingo nie tylko wygodnie się wsiada, ale również czyni one z tego modelu idealne auto do przewożenia dzieci. Berlingo może pełnić rolę auta dostawczego, samochodu rodzinnego, może też być częścią firmowej floty. Oczywiście, kupując kombi-vana na pierwszym miejscu stawiamy praktyczność, niemniej jednak w tym modelu design również może się podobać.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Citroen Berlingo, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Citroen Berlingo: