Chevrolet Camaro LPG

Chevrolet Camaro 2015 3.6 V6 328KM – instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Chevrolet Camaro Instalacja LPG

Chevrolet Camaro LPG. Chevrolet Camaro z roku 2015 z silnikiem o pojemności 3.6 litra w układzie V6 legitymuje się mocą 328 koni mechanicznych. Jest to sportowy samochód z gatunku tak zwanych „pony carów”, który konkuruje na rynku z popularnym w Europie Fordem Mustangiem oraz Dodgem Challengerem. Tego modelu nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy doskonale wie jak ten samochód wygląda, a i tak właściciel takiego pojazdu nie przejedzie ulicą niezauważony.

W przypadku polskich cen paliwa, rozsądną opcją, która pozwala cieszyć się mocą i osiągami tego auta jest montaż instalacji gazowej. Silnik tego Camaro wyposażony jest w bezpośredni wtrysk paliwa, co przy naszym doświadczeniu z nowoczesnymi jednostkami napędowymi nie stanowi wielkiego problemu. Podzespoły samej instalacji są niewidoczne pod maską, a jedynym widocznym elementem są filtry gazu, co tylko ułatwia ich coroczną wymianę.

Cena usługi montażu instalacji LPG zostanie wyliczona poprzez formularz wyliczeń znajdujący się na naszej stronie internetowej. Na instalację przysługuje okres 5-letniej gwarancji.

WYCENA INSTALACJI LPG

Chevrolet Camaro LPG spalanie

Ze względu na niewielką głębokość bagażnika Chevroleta Camaro, w aucie został zamontowany zbiornik cylindryczny, który niestety odbiera kawałek przestrzeni załadunkowej. Do zbiornika można zatankować około 60 litrów gazu. Wlew został umiejscowiony pod oryginalną klapką wlewu benzyny, a ze względu na ograniczoną przestrzeń, przy tankowaniu należy korzystać z adaptera.

Spalanie benzyny deklarowane przez producenta wynosi od 10 do 12 litrów na 100 kilometrów. Tak duże silniki są rzadkością w Europie, dlatego aby w pełni cieszyć się z osiągów tego sportowego samochodu, bez zamartwiania się kosztami paliwa, powinno się rozważyć montaż instalacji gazowej.

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Chevrolet Camaro

Po montażu instalacji LPG, w tym Camaro zostało przeprowadzone litrażowanie na trasie o długości około 200 kilometrów. Nie przekraczając prędkości 140 km/h, samochód spalił 10 litrów gazu oraz 1,6 litra benzyny na każde 100 kilometrów. Koszt pokonania 100 kilometrów na benzynie wynosi około 55 złotych. Na gazie będzie to koszt około 28 złotych, co oznacza, że na każdych 100 kilometrach możliwa oszczędność wynosi 27 złotych.

Dla 1000 kilometrów daje to 270 złotych, a dla 10000 aż 2700 złotych na samym paliwie. Koszt zabudowy instalacji gazowej w przypadku tego samochodu zwróci się po 20 tysiącach kilometrów. Dla tak paliwożernego silnika, montaż instalacji LPG pozwala cieszyć się w pełni tego typu samochodem, nie przyprawiając właściciela o bóle głowy stojąc przy dystrybutorze.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji Renault Scenic, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Renault Scenic:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG