Audi S4 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

AUDI S4 INSTALACJA LPG

Audi S4 LPG. Audi S4 B8 z rocznika 2010 posiada sześciocylindrowy silnik o pojemności 3.0 TFSI i mocy aż 450 KM. To istny król przyspieszenia. Jest doceniany przez użytkowników głównie ze względu na trwałość, a także podatność na wszelkiego rodzaju modyfikacje. Jakość wykonania wnętrza i spasowania elementów są na bardzo wysokim poziomie.

Da się odczuć, iż jest to samochód klasy premium. Siedząc w tym aucie, czuć swobodę i przestrzeń. Idealnie sprawdzi się ono dla wysokiej osoby. Dostępny pakiet S-line obejmuje m.in. trójramienną kierownicę, czarną podsufitkę oraz alkantarę. Nasza firma wykonała dla tego modelu montażu instalacji gazowej.

Audi S4 LPG ZBIORNIK NA GAZ LPG

Zbiornik na gaz o pojemności całkowitej 50 litrów i możliwości zatankowania 40 litrów paliwa ulokowano w bagażniku, we wnęce na koło zapasowe. Dokonaliśmy jednak pewnej modyfikacji, gdyż uprzednio znajdował się tam akumulator. Został on jednak przebudowany i aktualnie znajduje się w bocznej wnęce bagażnika. Wlew do gazu znalazł się obok wlewu do benzyny, jednakże aby go zatankować należy skorzystać z adaptera, gdyż miejsce pod klapką jest niewystarczające, aby zastosować pełne złącze.

Zamontowanie instalacji LPG do samochodu o tak dużej mocy to nie lada wyzwanie, zwłaszcza iż samochód przeszedł chip tuning. Nasi wykwalifikowani fachowcy poradzili sobie jednak bez problemu z tym zadaniem. Aktualne zapotrzebowanie na gaz w tym samochodzie jest tak duże, że na rynku praktycznie nie istnieją wtryskiwacze, które poradziłyby sobie bezawaryjnie z jego dawkowaniem. Nasza firma poszła jednak o krok dalej i zastosowała 12 wtryskiwaczy gazu, zatem obecnie na każdy cylinder przypadają 2 wtryskiwacze. Całość instalacji zabudowana jest w bardzo estetyczny sposób.

WYCENA INSTALACJI LPG

AUDI S4 LPG SPALANIE

W tym modelu średnie spalanie benzyny wynosi około 14 litrów na 100 km. Po wykonaniu instalacji gazowej, przy jeździe autostradą nie przekraczającej 140 km/h, spalanie gazu osiąga wartość około 10 litrów plus 2,5 litra benzyny. Z kolei przy przemieszczaniu się drogami lokalnymi, nie przekraczając prędkości 100 km/h, spalanie gazu wynosi 8 litrów na 100 km plus 3 litry benzyny. Dystans możliwy do pokonania na zbiorniku zatankowanym do pełna wynosi około 450 km.

JAKA OSZCZĘDNOŚĆ PO MONTAŻU INSTALACJI LPG W AUDI S4

Koszt pokonania 100 km na benzynie to około 70 zł, natomiast na gazie około 32 zł, co oznacza, że wydatek spada prawie o 50%. Zatem po przejechaniu 1000 km zaoszczędzimy 380 zł, natomiast po przebyciu 10000 km – 3800 zł. Koszt zabudowy instalacji zwróci się po około 25000 km.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Audi S4, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Audi S4:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG