Audi Q3 LPG

Audi Q3 montaż instalacji LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Audi Q3 2019 1.5 TFSI 150KM instalacja LPG

Audi Q3 LPG. Samochód, w którym zamontowana została instalacja gazowa to najmniejszy SUV z gamy Audi. Model drugiej generacji z roku 2019 z automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim który generuje moc 150 KM.

Z przodu są reflektory LED oraz charakterystyczny element – duża atrapa chłodnicy w formie ośmiokąta ze znaczkiem Audi. Wnętrze zaprojektowane w nowoczesny sposób wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Znajdują się tam elektroniczne zegary oraz duży ekran inforozrywki.

Auto ma przebieg niespełna 20 tys. km, więc montaż instalacji LPG będzie powodował oszczędność wydatków na paliwo niemal od początku historii samochodu. W Auto Mix stawiamy na estetykę zabudowy. Instalację LPG umieściliśmy pod maską w taki sposób, że widoczny jest tylko reduktor i filtry, które ułatwiają nam coroczne serwisowanie. Reszta podzespołów jest ukryta. Zbiornik na gaz LPG o pojemności 61,5 litra znajduje się w miejscu na koło zapasowe.

Ze względu na 80% zapełnienia można zatankować do niego 50 litrów gazu. Pozwala to na przejechanie 500 – 600 km. Wlew jest zamontowany funkcjonalnie w postaci pełnego złącza. LPG tankuje się bez potrzeby stosowania adaptera.

Audi Q3 LPG 35 TFS spalanie

Silnik o pojemności 1,5 litra spala około 10 litrów benzyny na 100 km. Po tym jak zamontowaliśmy instalację LPG  litrażowaliśmy ten samochód na autostradzie ze stałą prędkością 140 km/h. Na odcinku 100 km spalił tylko 0.7 litra benzyny, a spalanie LPG to niecałe 10 litrów gazu. Instalacje gazowe najlepiej sprawdzają się przy nieco mniej szybkiej jeździe. Przy prędkości 120 km/h wyniki spalania byłyby niższe. Zmiana zasilania pomiędzy benzyną a LPG nie jest odczuwalna w czasie jazdy, a komfort podróży jest taki sam.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Audi Q3?

Koszt benzyny potrzebnej uprzednio do pokonania 100 km wynosił 60 zł. Gdy zamontowana została instalacja gazowa cena łączna paliwa jest zredukowana do 34 zł. Na każdych 100 km daje to oszczędność 26 zł. Po przejechaniu 1000 km jest to już 260 zł, a po 10 tysiącach kilometrów aż 2600 zł. Ponieważ cena LPG jest niższa od ceny benzyny, wydatki na  eksploatację pojazdu zmniejszają się prawie o połowę. Koszt instalacji gazowej zwróci się po około 20 tys. km. 

Każdy klient otrzymuje 5-letnią gwarancję z limitem 100 tys. km. Aby taką gwarancję zachować należy serwisować samochód co roku lub po przejechaniu 20 tys. km – w zależności co nastąpi wcześniej. Instalacje gazowe montowane w Auto Mix mają wliczoną w cenę usługę wypożyczenia auta zastępczego na czas montażu. W tym celu skompletowaliśmy flotę17 samochodów marki Toyota Aygo.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Audi Q3, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Audi Q3:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG