AUDI A7 Coupe LPG

Audi A7 Coupe  Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

AUDI A7 Coupe LPG. Samochód, w którym została zamontowana instalacja gazowa to model pierwszej generacji z segmentu E, wyprodukowany w roku 2011. Jest to auto sportowe z napędem na 4 koła. Konkuruje między innymi z Mercedesem CLS oraz BMW Gran Coupe. Sylwetka Audi E7 jest bardzo dynamiczna, gdyż cała linia nadwozia schodzi nisko w dół. Na tyle pojazdu znajduje się lotka, która poprawia aerodynamikę; chowa się oraz otwiera pod wpływem odpowiedniej prędkości.

Charakterystycznym elementem designu jest duża atrapa chłodnicy ze znaczkiem Audi. Standardowe w tym modelu ksenonowe reflektory dostosowują się inteligentnie do warunków jazdy. W świecie motoryzacji Audi jest uznawane za markę Premium, co jest potwierdzone zarówno przez wyposażenie jak również jakość użytych materiałów. Wewnątrz znajduje się duży ekran inforozrywki a wstawki z drewna są dokładnie spasowane. Klapa bagażnika otwiera się elektrycznie razem z szybą, co większa ładowność.

Ekonomiczność użytkowania zwiększa wykonany w Auto Mix montaż instalacji LPG. Wszystko zrealizowane jest z dbałością o szczegóły. Pod maską widać jedynie elektrozawór oraz filtry, które ułatwiają nam serwisowanie w ramach 5-letniej gwarancji. Wlew na gaz LPG umieściliśmy pod klapką wlewu benzyny. Jest zabudowany w całości i wygląda jakby był tam fabrycznie. Równie estetyczne rozwiązanie zastosowaliśmy przy montażu zbiornika na LPG. Znajduje się on w bagażniku i jest osłonięty specjalną półką. Instalacja gazowa nie powoduje zmian w dynamice jazdy, samochód pracuje tak samo na gazie jak na benzynie. Przy przyspieszaniu silnik momentalnie wchodzi na odpowiednie obroty, więc nie brakuje mu mocy.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Audi A7 Coupe LPG spalanie

W tym modelu z automatyczną skrzynią biegów i napędem quattro znajduje się jednostka V6 TFSI. Jest to 6-cylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem, o pojemności 3 litry. Generuje moc 300 KM. Ze względu na wszystkie parametry samochód nie należy do oszczędnych. Spalanie benzyny jest na poziomie 12 litrów na 100 km. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest montaż instalacji LPG.

Gdy zamontowaliśmy instalację LPG samochód pobiera od 85 do 90 % gazu oraz 10 – 15% benzyny na dotrysk. Zbiornik na gaz ma całkowitą pojemność 60 litrów. W praktyce tankuje się do niego 48 litrów gazu. Na tej ilości można pokonać dystans około 500 km, w zależności od stylu jazdy. W tego typu sportowych samochodach instalacje gazowe generują znaczne oszczędności przy zakupie paliwa.

Audi A7 Coupe LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Audi A7 Coupe

WYCENA INSTALACJI LPG

Przy obecnych cenach benzyny cena LPG jest niemal dwukrotnie niższa. Gdy zamontuje się instalację LPG można zaoszczędzić około 30 zł na każdych 100 km. Po przejechaniu 1000 km będzie to 300 zł a po pokonaniu dystansu 10 tys. km oszczędność sięgnie rzędu 3000 zł. Koszt instalacji gazowej zwróci się po przejechaniu około 30 tys. km. Podczas prowadzenia pojazdu nie wyczuwa się momentu przełączania z benzyny na gaz i odwrotnie. Spalanie LPG zamiast benzyny powoduje, że eksploatacja samochodu jest bardziej ekologiczna i w dodatku za połowę ceny. 

Również w innych krajach opłaca się montować instalacje LPG. Właściciel omawianego modelu przyjechał do nas z Czech. W Auto Mix posiadamy odpowiednią homologację potrzebną do zarejestrowania samochodu z instalacją LPG w czeskim urzędzie. Klient musi jedynie dostarczyć tzw. „duży techniczak”. Jesteśmy także autoryzowanym przedstawicielem czeskiego dystrybutora AutoGas Strakonice. Gdy w samochodzie czeskiego klienta jest instalacja gazowa cena zakupu przez niego paliwa obniży się o ponad połowę.

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jesteśmy największym w Polsce warsztatem montującym instalacje LPG

Czy wiesz, że jesteśmy największym warsztatem w Polsce zajmującym się montażem instalacji LPG? Na przestrzeni 25 lat zamontowaliśmy ponad 50000 instalacji LPG. Zobacz film prezentujący naszą firmę. W naszej firmie posiadamy również wypożyczalnię samochodów oraz wypożyczalnię kamperów Śląskie Kampery

WYCENA INSTALACJI LPG