Audi A6 LPG

Audi A6 instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Audi A6 montaż instalacji LPG

Audi A6 2011 3.0 TFSI 310KM to jeden z wielu pojazdów, który otrzymał instalację gazową w naszym warsztacie. Model ten konkuruje, chociażby z mercedesem klasy E, bądź BMW serii 5, jak wiadomo logo, wynika z połączenia się 4 jednostek w 1932 roku, w którym to właśnie powstała firma audi. Pomimo upływu ponad 10 lat auto nadal jest bardzo atrakcyjne, a wszystko za sprawą między innymi świateł ledowych oraz dużej atrapy chłodnicy.

Audi już od 1982 roku reklamuje się sloganem „przewaga, dzięki technice” i rzeczywiście te samochody wyznaczyły poniekąd kierunek motoryzacji. W tym akurat przypadku mamy wszystko do komfortowego pokonywania kilometrów, czyli systemy multimedialne, tempomat, automatyczna skrzynia biegów, napęd na 4 koła. Jeśli chodzi o silnik, w prezentowanym modelu mamy jednostkę o pojemności 3 l, jest to jednostka z oznaczeniem TFSI, zatem jest to silnik z turbodoładowaniem oraz wtryskiem bezpośrednim, moc, jaką generuje to 310 koni mechanicznych, a instalacja jest zabudowana estetycznie. Aby zamontować zbiornik gazu, musieliśmy wykonać nieco modyfikacji, czyli przebudować akumulator, aby móc zabudować zbiornik w miejscu koła zapasowego.

W tej chwili akumulator znajduje się w jednym z boczków w bagażniku. Zbiornik posiada pojemność 58 l, przy czym zatankować możemy 46 l, a dystans, jakie pokonać na pełnym zbiorniku w zależności od stylu jazdy wynosi około 500 km. Wlew do tankowania znajduje się, obok wlewu do tankowania benzyny jest zamontowany w całości, co staje się wygodnym rozwiązaniem, bo nie musimy korzystać w przejściówki. Samochód przyjechał ze Stanów Zjednoczonych i jest to versja supercharger, więc mamy sportowe akcenty oraz dostępne 4 tryby jazdy.

Audi A6 LPG spalanie

Jeżeli chodzi o spalanie benzyny, w tym modelu jest to około 11 l na 100 km, natomiast po zainstalowaniu LPG i nieprzekraczaniu prędkości 140 km/h spalanie gazu wyszło 8,3 l oraz 1,7 l benzyny na 100 km. Samochód radzi sobie z przyśpieszeniem, przyspiesza do setki w około 6 sekund. Całość stawia nas pod dużym wrażeniem, reakcja jest natychmiastowa przyśpieszenie więcej, jak zadowalające, zatem jeżeli chcemy szybko pozbyć się prawo jazdy, możemy śmiało kupić taki szybki, a zarazem mocny samochód.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Audi A6

Oszczędność po zainstalowaniu instalacji LPG to na każdych 100 kilometrach około 30 złotych. Na 1000 km będzie to 300 złotych, natomiast po przejechaniu 10 000 tysięcy km możemy liczyć już na oszczędność w wysokości 3000 złotych. Całość kosztu zabudowy instalacji zwróci się po przejechaniu 25 000 km.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Lincoln MKT, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Lincoln MKT:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG