AUDI A3 LPG

Audi A3 Limousine – Instalacja LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Audi A3 Limousine 2014 2.0 TFSI 220KM / 314KM – Instalacja LPG

AUDI A3 LPG. W Auto Mix montowaliśmy już instalacje gazowe do wszystkich limuzyn, które Audi ma w swojej gamie. Tym razem prezentujemy Audi A3 z silnikiem o dużej mocy z wtryskiem bezpośrednim oraz turbodoładowaniem. Moc silnika fabrycznie to 220 KM. Samochód jest po chip tuningu i obecnie moc wynosi 314 KM. Chip tuning został wykonany w zewnętrznej firmie. Ale również w Auto Mix oprócz montażu instalacji LPG podnosimy moc pojazdów i wykonujemy rozmaite modyfikacje.

Audi A3 Limousine, w którym zamontowaliśmy instalację LPG ma elementy charakterystyczne dla sportowych modeli – agresywne lampy, duża atrapa chłodnicy, skórzane fotele, czarna podsufitka. Właściciel wykonał też inne modyfikacje, są to dokładki przedniego i tylnego zderzaka, 19-calowe felgi aluminiowe, tylna lotka oraz dyfuzor. Skrzynia biegów jest typu S-tronic. Sterowanie multimedialne odbywa się za pomocą pokrętła, które znajduje się między siedzeniami.

Montaż instalacji LPG wykonaliśmy bardzo estetycznie. Pod maską wszystkie podzespoły są poukrywane, widoczny jest tylko elektrozawór. Całkowita pojemność bagażnika to 425 litrów. Pod jego podłogą umieściliśmy zbiornik na gaz LPG o pojemności 50 litrów. Ze względu na 80% stopień zapełnienia można do niego zatankować 40 litrów gazu. Pod klapka wlewu paliwa jest dużo miejsca więc zamontowaliśmy pełne złącze.

Audi A3 LPG Limousine spalanie

Przy zasilaniu samą benzyną samochód nie należy do oszczędnych. Z raportów wynika, że jest to około 10 litrów na 100 km. Przy większych obciążeniach może być spalanie nawet rzędu kilkunastu litrów benzyny. Instalacja gazowa wprowadziła pod tym względem duże zmiany. Obecnie samochód pobiera 85-90% gazu i ze względu na wtrysk bezpośredni konieczny jest dotrysk benzyny w ilości 10-15%. Montaż instalacji LPG nie wpłynął na pracę silnika. Moment przełączania między paliwami jest niewyczuwalny a silnik pracuje identycznie jak przy zasilaniu sama benzyną.

WYCENA INSTALACJI LPG

Jaka oszczędność po montażu instalacji LPG w Audi A3 Limousine?

Instalacje LPG powodują, że jazda samochodem jest bardziej ekologiczna. Ponadto generują spore oszczędności w eksploatacji. Na każdych 100 kilometrach jest to 30 zł, po przejechaniu 1000 km będzie już 300 zł a po pokonaniu 10 tys. km oszczędza się 3000 zł. Oszczędność jest tym większa im bardziej będzie obciążony silnik. Cena LPG jest prawie dwukrotnie niższa od ceny benzyny. Ponieważ w tym samochodzie znajduje się instalacja gazowa cena łączna paliwa będzie o połowę niższa niż zakup samej benzyny. Koszt instalacji gazowej zwróci się właścicielowi po przejechaniu mniej niż 20 tys. km.

Audi A3 LPG

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Audi A3, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Audi A3:

Audi A3 Limousine po tuningu w LPG!? 314KM robi robotę !!

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG