Audi A1 LPG

WYCENA INSTALACJI LPG

Audi A1 2015 1.4 TFSI 125KM – instalacja LPG

Audi A1 LPG. Zapraszamy do zapoznania się z jedną z naszych najnowszych realizacji – montażem instalacji LPG w Audi A1 z 2015 r. Dzięki niej koszt zakupu paliwa do tego auta spadł o ponad 40 proc. (w przeliczeniu na 100 km).

Montaż instalacji LPG w Audi A1

Samochód, w którym wykonaliśmy instalację gazową to Audi A1 z 2015 r., z silnikiem o pojemności 1,4 litra oraz mocy 125 KM. Jest to oczywiście silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa o oznaczeniu TFSI.

W ramach prac przeprowadzonych w naszej firmie w miejscu koła zapasowego zamontowaliśmy toroidalny zbiornik LPG. Ma on pojemność 60 litrów, co pozwala na zatankowania około 48 litrów gazu. Zawór tankowania standardowo umieściliśmy pod klapka wlewu benzyny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsca, do tankownia należy użyć dołączonego adaptera.

WYCENA INSTALACJI LPG

Instalacja gazowa – zobacz, ile można zaoszczędzić

Po montażu instalacji LPG w omawianym Audi A1 spalanie gazu kształtować się będzie na poziomie ok. 7 litrów na 100 km. Do tego należy doliczyć od jednego do około półtorej litra benzyny. Dotychczas średnie spalanie benzyny w tym modelu wynosiło około 7 litrów. To oznacza, że po zamontowaniu instalacji LPG w tym samochodzie średnie koszt spalania będzie niższy aż o 44 proc. Nasz klient zaoszczędzi ok. 15,50 zł na 100 km.

Skąd to wiemy? Zapraszamy do porównania kosztów spalania w Audi A1 na 100 km przed i po zamontowaniu instalacji LPG.

1. Przy prędkości do 140 km/h

Spalania benzyny (Pb) na poziomie 7,5 l; koszt – 37,50 zł.

Spalanie LPG 7 l + 1,5 l Pb; koszt – 21,50 zł.

2. Przy prędkości do 100 km/h

Spalanie Pb na poziomie 6 l; koszt – 32,50 zł

Spalanie LPG 6,5 l + 1 l Pb; koszt – 18 zł

Do obliczeń wykorzystaliśmy następujące ceny paliw: Pb 5 zł/l, LPG 2 zł/l. Spalanie PB zostało podane przez klienta, spalanie LPG określiliśmy na podstawie własnego litrażowania.

Instalacje LPG z 5-letnią gwarancją

Po montażu instalacji LPG jako Auto Mix Serwis dajemy naszym klientom 5-letnią gwarancję z limitem 100 tys. km. Aby ją zachować należy serwisować samochód raz w roku, bądź co 20 tys. kilometrów. Gwarantujemy również, że w toku użytkowania nie dojdzie do wypalenia zaworów czy gniazd zaworowych.

WYCENA INSTALACJI LPG

Auto Mix Skrzyszów – nie tylko instalacje

Ponieważ omawiane Audi A1 było autem, które zostało niedawno kupione przez klienta, oprócz montażu instalacji na zlecenie klienta wykonaliśmy również wymianę rozrządu, wymianę oleju w silniku i skrzyni biegów oraz dorobiliśmy dodatkowy klucz. Przeprowadziliśmy także pełny serwis klimatyzacji.

Audi A1 ciekawostki

Model A1 to samochód osobowy klasy aut miejskich produkowany pod niemiecką marką Audi od 2010 r. W listopadzie 2014 r. Audi zaprezentowało modele A1 oraz A1 Sportback po liftingu. Samochody zyskały przestylizowany pas przedni, zmieniono wygląd zintegrowanego z grillem zderzaka oraz reflektorów. Nowością po liftingu stał się również system sterowania MMI z pokładową siecią wi-fi.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Audi A1, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Audi A1:

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Twojego samochodu, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG