Serwis klimatyzacji

Zachęcamy do skorzystania z naszego profesjonalnego serwisu klimatyzacji. Wykonamy serwis klimatyzacji w Twoim samochodzie, tak by w jego wnętrzu zapewnić Ci komfortowe warunki - bez pyłków i nieprzyjemnych zapachów. Odgrzybimy, sprawdzimy szczelność, uzupełnimy czynnik, a dodatkowo możemy także sprawdzić stan i w razie potrzeby wymienić filtr kabinowy. Serwis klimatyzacji wykonasz na miejscu w ciągu maksymalnie 50 minut, a czas ten spędzisz spokojnie i przyjemnie w Restauracji Jadalnia Zmysłów.

Cennik:

Cena Skrócony opis usługi Przewidywany czas
45,00 zł Sprawdzenie szczelności układu gazem technicznym (azotem) w przypadku stwierdzenia braku czynnika w układzie (VII) od 20 do 30 min.
49,99 zł Odgrzybianie klimatyzacji ozonem (VI) z wymianą filtra kabinowego (opcjonalnie, dodatkowo płatne) od 10 do 30 min.
199,99 zł Uzupełnienie czynnika do 250g (I + II) około 50 min.
274,99 zł Uzupełnienie czynnika do 500g (I + III) około 50 min.
349,99 zł Uzupełnienie czynnika do 750g (I + IV) około 50 min.
424,99 zł Uzupełnienie czynnika do 1000g (I + V) około 50 min.
od 200,00 zł do 400,00 zł NOWOŚĆ: (VIII)
Czyszczenie i odgrzybianie parownika metodą aircowell
do 60 min.

Cennik ważny od 5.04.2018r., dotyczy serwisu klimatyzacji z wykorzystaniem czynnika chłodzącego R134a. Cennik dla czynnika R1234yf dostępny będzie wkrótce.

Nasza rada

Zalecamy używanie klimatyzacji przez cały rok. Regularna praca i obsługa układu uniemożliwia powstawanie nieprzyjemnych zapachów tworzących się wskutek zalegania wilgoci w filtrze i nagromadzeniu bakterii oraz zapobiega parowaniu szyb. Profilaktycznie zalecamy aby co miesiąc uruchomić układ na co najmniej 10 minut dla zapewnienia smarowania uszczelek.

Składowe opcji (szczegółowy opis usług):

  1. Określenie czystości czynnika. Ocena jakości oleju w układzie, obecności barwnika oraz stopnia zmieszania oleju z czynnikiem chłodniczym. Czynność ta zalecana jest przed wymianą czynnika.
  2. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 250g gazem r134a, sprawdzenie działania przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  3. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 500g gazem r134a, sprawdzenie działania przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  4. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 750g gazem r134a, sprawdzenie działania  przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  5. Odciągnięcie pozostałości starego czynnika, oczyszczenie hydrauliki, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie odpowiedniego oleju, uzupełnienie czynnika do 1000g gazem r134a, sprawdzenie działania  przez pomiar ciśnień i temperatury wydmuchiwanego powietrza.
  6. Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji poprzez ozonowanie.
  7. Sprawdzenie szczelności układu gazem technicznym.
  8. Aircowell to najskuteczniejszy system czyszczenia eliminujący grzyby, bakterie oraz pyłki. Opatentowana i certyfikowana technologia Contra Sept. Niezależnie certyfikowana - DAAB oraz ECARF. Przyjazna dla zdrowia i alergików. Cena za czyszczenie jednego parownika - 200,00 zł, dwóch parowników - 400,00 zł.

W ramach wizyty w serwisie klimatyzacji zapewniamy:

Opróżnienie systemu wraz z uzupełnieniem czynnika

Uzupełnienie oleju
do smarowania sprężarki

Testy szczelności, ciśnienia
i działania systemu

Odgrzybianie poprzez
ozonowanie

Wymiana
filtra kabinowego

Zapewnij sobie komfortowe warunki podróży

Klimatyzacja to standardowy element wyposażenia współczesnych samochodów. Pamiętajmy o tym, że wymaga ona regularnej konserwacji. Nieoczyszczona klimatyzacja sprzyja rozwijaniu się bakterii oraz grzybów, co z kolei powoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu. Nieuzupełniony na czas czynnik chłodniczy przyczyni się do spadku wydajnośći całego układu, a w konsekwencji nawet do całkowitego zaprzestania jego pracy. Serwis klimatyzacji Auto Mix Skrzyszów zapewnia profesjonalne serwisowanie klimatyzacji. Dzięki temu w upalne dni temperatura w samochodzie będzie zawsze odpowiednia.

Utrzymuj czystość

Bakterie i grzyby to dwie przyczyny nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z klimatyzacji. Aby zatrzymać ich rozwój radzimy wyłączyć system na około 5 minut przed końcem podróży. Uniemożliwi to pozostawanie w układzie wilgoci. Jest to jednak rozwiązanie profilaktyczne. Najlepiej jest zlecić czyszczenie klimatyzacji w profesjonalnym serwisie. Dzięki temu wyeliminowane zostaną bakterie i brud - przyczyny nieprzyjemnego zapachu, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne zwłaszcza dla alergików.

Regularny serwis to podstawa

Samochód wyposażony w klimatyzacje przynajmniej raz w roku powinien odwiedzić profesjonalny serwis klimatyzacji. Nie chodzi tutaj tylko o uzupełnienie czynnika chłodniczego, którego w normalnych warunkach samochód traci rocznie około 8%. Równie ważną częścią systemu jest osuszacz, który także podlega zużyciu. Pochłania on wilgoć z czynnika chłodniczego oraz zmniejsza zużycie sprężarki. Jest to część eksploatacyjna i jak każda taka część posiada on ograniczoną żywotność i wymaga wymiany.

Pora roku ma znaczenie

Pamiętaj, że najlepszym okresem do serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna - zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików lub wczesna jesień aby zapobiec zaparowywaniu szyb podczas jazdy.

Scroll Up