Weekend Majowy

Drodzy klienci w dniach 01.05 - 05.05 Nasza firma jest nieczynna
OSKP czynna w 02.05 w godzinach: 8:00 - 16:00 oraz 04.05 w godzinach 7:00 - 13:00

Kia Optima instalacja gazowa LPG

Kia Optima 2019 1.6 T-GDi 180KM po montażu instalacji gazowej LPG

Kia Optima instalacja gazowa LPG. W 2015 roku na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku, koncern KIA zaprezentował czwartą generację modelu Optima. To efekt wysokiego popytu na poprzednie generacje modelu Optima, który do 2010 roku w Europie występował pod nazwą Magentis.

WYCENA INSTALACJI LPG

W czwartej generacji zwiększono przestrzeń w środku, zadebiutowały w nim nowe rozwiązania technologiczne, a lista dostępnego wyposażenia została rozszerzona. Na salonie w Genewie w 2016 roku dołączyła wersja kombi, która również cieszy się dużą popularnością. W testach zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP zdobył pięć gwiazdek – maksymalny wynik.

Kia Optima instalacja gazowa LPG – Szczegóły

My mieliśmy okazję sprawdzić, jak ten model południowokoreańskiego koncernu współpracuje z instalacją LPG. Do naszego warsztatu trafiła Kia Optima z 2019 roku, samochód naszego klienta trafił do nas w stanie fabrycznie nowym. Z racji tego, że mieliśmy w nim zamontować instalację LPG, gwarancja producenta na silnik będzie nieważna. Klient w tym przypadku zdecydował się na wykupienie gwarancji na silnik w naszym zakładzie, przez co przeglądy olejowe oraz pozostałe czynności będą prowadzone przez nasz warsztat.

Przeglądy wykonywać co rok, lub też co 15 tys. km. Gwarancja ta jest uzupełnieniem tej, której udzielamy na naszą instalację gazową – trwa pięć lat lub do 100 tys. przejechanych kilometrów.

Wtrysk bezpośredni i inne atrakcje – jak działają z LPG?

Silnik w jaki wyposażony jest samochód nosi oznaczenie 1.6 noszący oznaczenie T-GDI, posiadający moc 180 KM. Jego oznaczenia mówią nam, że silnik jest wyposażony w turbosprężarkę oraz wtrysk bezpośredni. Ten rodzaj zasilania oznacza się literami GDI – ang. Gasoline Direct Incjection , pol. Bezpośredni Wtrysk Benzyny. Cechuje się on brakiem możliwości całkowitego przełączenia się na zasilanie gazem, jednakże można sprawić, że do silnika będzie trafiała mieszanka 10% benzyny i 90% gazu.

Na instalację LPG którą zamontowaliśmy składa się między innymi toroidalny zbiornik, który udało się wpasować we wnękę na koło zapasowe. Zbiornik ma pojemność 67l, z czego zmieści się do niego 54 l. gazu. Pozytywnie zaskoczyła nas ilość miejsca jaką znaleźliśmy pod klapką wlewu paliwa. Ponieważ dostępnego miejsca było dużo, wlew gazu udało się bardzo estetycznie zamontować, bez konieczności stosowania wkręcanego adaptera.

Pozytywne zaskoczenie – ile LPG zużyje Kia Optima?

Wedle producenta ten model samochodu z tym silnikiem powinien zużywać w trasie 8 litrów benzyny, w mieście ta ilość powinna się kształtować na poziomie 10 litrów na każde 100 przejechanych kilometrów. Z naszą instalacją LPG zużywa on odpowiednio w trasie 7 l gazu i 1 l benzyny, podczas jazdy miejskiej uzyskaliśmy spalanie na poziomie 9.2 l gazu oraz 1.5 l benzyny. Przekłada się to na oszczędności rzędu 49% – jest to bardzo dobry wynik.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną instalacji LPG do Kia Optima, kliknij w poniższy przycisk.

WYCENA INSTALACJI LPG

Zobacz film z realizacji montażu instalacji LPG w Kia Optima: