Autor: Michał Hibner Aktualności, Promocje, Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji 30% taniej!

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji zimą? Oczywiście, że tak!

Serwis klimatyzacji w zimie jest potrzebny z kilku powodów. Z reguły kierowcy w ogóle nie używają klimatyzacji od listopada do marca – to błąd. Klimatyzacja nie znosi bezczynności. Dlatego dobrą praktyką jest włączanie klimatyzacji 2-3 razy w ciągu miesiąca na około kwadrans. Ten prosty trik pozwala zapobiec nadmiernemu wysychaniu poszczególnych elementów układu – olej z sprężarki jest rozprowadzany po wszystkich jego elementach. Bez takiej profilaktyki może dojść do uszkodzenia uszczelki wałka sprężarki. Duże znaczenie ma też zanieczyszczenie otoczenia w okresie jesienno-zimowym. Zwłaszcza jesienią kanały wentylacyjne są szczególnie narażone na zabrudzenia. Zdarza się, że dochodzi do sytuacji w której są nawet całkowicie zatkane, co wpływa na siłę nawiewu i parujące szyby.

Problemem może być także wilgoć. Jeżeli po dłuższych opadach deszczu lub umyciu samochodu na myjni obserwujesz mokrą podłogę przy siedzeniu kierowcy lub pasażera, to bardzo prawdopodobne jest, że winne tej sytuacji są zapchane kanaliki wentylacyjne. Zdarza się też, że układ wentylacyjny nie radzi sobie w takich przypadkach z osuszaniem szyb. Ponadto układ wentylacyjny samochodu może być siedliskiem bakterii, dla których świetną pożywką jest właśnie wilgoć i wpadające do kanalików, jeszcze jesienią, kawałki zgniłych liści. Dlatego o stan klimatyzacji i filtrów powietrza w naszym samochodzie warto zadbać nie tylko wiosną, czy latem.

Bardzo ważne, pamiętajcie o tym, że zaniedbany układ klimatyzacji jest niebezpieczny nie tylko dla alergików. Choroby wywołane przez klimatyzację to najczęściej zapalenia płuc. Zdarzają się też zakażenia grzybami. Zarówno zapalenie płuc jak i zakażenie grzybami mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Klimatyzacja jest dobrem ale powinniśmy regularnie sprawdzać jej stan i w razie potrzeby serwisować – przynajmniej raz w roku, a optymalnie dwa razy w ciągu roku.

W związku z powyższym mamy dla Was promocję. Zgłaszając się na serwis klimatyzacji w naszej firmie od teraz aż do 28 stycznia 2018 roku otrzymacie aż 30% rabatu na taką usługę! Obniżyliśmy wszystkie ceny serwisów klimatyzacji jakie mamy w naszej ofercie. Szczegóły promocji jak zawsze znajdziecie na naszej stronie gazautomix.pl/aktualne-promocje/

Promocja ważna od 11.12.2017 do 28.01.2018r.
Promocyjny cennik dostępny jest w zakładce serwis klimatyzacji.

Tagi: , ,

O autorze

Scroll Up