Autor: Michał Hibner Aktualności, Artykuły, Montaż LPG

Mity LPG: większe zużycie oleju

Zdarza się, że użytkownicy, którzy uważnie śledzą eksploatację swoich samochodów zauważają po montażu instalacji LPG „podwyższone” zużycie oleju silnikowego w czasie jazdy na gazie. Czy tak jest istotnie? Czy to kolejny mit związany z LPG?

Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Szczegółowo i  fachowo zjawisko opisuje oraz wyjaśnia Piotr Złoty w swoim artykule na portalu gazeo.pl. Często tłumaczymy to zagadnienie naszym Klientom, którzy patrzą na nas z niedowierzaniem słysząc, że zjawisko spalania części oleju silnikowego występuje tak samo na benzynie jak i na gazie. Przy czym zmiana sposobu zasilania na LPG eliminuje przedostawanie się benzyny do oleju silnikowego. Dzięki czemu olej zachowuje dłużej swoje parametry ale jego poziom szybciej się obniża, bo ubytki związane ze spalaniem części oleju nie są kompensowane przez spływającą do miski olejowej benzynę.

Może teraz brzmi to skomplikowanie ale po lekturze tego artykułu: Największe mity LPG – „wyższe” zużycie oleju wszystko powinno być już jasne. Zachęcamy do lektury.

Tagi: , , ,

O autorze

Scroll Up